Montepaschi prizemljio Air Avellino

Vedran Babić • srijeda, 22.04.2009.

U zaostaloj utakmici 24. kola talijanske lige Montepaschi je upisao još jednu rutinsku pobjedu. Ovoga puta u Sieni je "pao" Air Avellino 84:68...

Nakon što su ispali iz Europe, košarkaši Montepaschija svu svoju koncentraciju usmjerili su na domaće prvenstvo, koje bi trebali osvojiti bez previše muke. Dokazuju to iz utakmice u utakmicu, a svu nadmoć najbolje talijanske momčadi na svojoj je koži večeras osjetio Avellino, sastav iz srednjeg dijela ljestvice koji se još uvijek bori za jednu ulaznicu za doigravanje najbolje osmorice.

Montepaschi je utakmicu otvorio fantastičnom obranom, koja je njihove suparnike u prvoj četvrtini limitirala na svega četiri koša. Domaćini su za to vrijeme dali 17, a iako su se gosti iz Avellina uspjeli oporaviti, na odmoru su ipak imali 12 koševa minusa (37:25). U nastavku prednost je narasla na rekordnih 24 razlike, a malo opuštanje u završnici omogućilo je gostima "uljepšavanje" unaprijed upisanog poraza.

Jedini dvoznamenkasti u redovima domaćina bili su Henry Domercant (22), Morris Finley i Arriel McDonald (oba po 12), dok je kod Avellina najefikasniji bio Zagrepčanin pod zastavom Italije, Nikola Radulović s 15 koševa.