Neizvjesna završnica pripala Šibenčanima

Ivana Jurica • srijeda, 22.04.2009.

U krajnje neizvjesnoj utakmici domaćini su na kraju upisali drugu pobjedu u Ligi za prvaka. Slavili su Šibenčani rezultatom 104:99 revanširavši se tako Dubrovčanima za minimalan poraz u Gospinom polju. Gulinovu momčad do pobjede je s 31 postignutim košem vodio Ivan Mimica...

Prve poene na utakmici postiže Dejon Prejean. Mladi domaći play Marko Matulja odgovara tricom, no, prednost je opet nakon toga na strani gostiju. Malo su vodili domaći košarkaši, malo gostujući, sve do sedme minute kad Nikola Došen pogađa dva slobodna bacanja i Šibeniku donosi plus četiri (20:16). Dubrovčani su koševima Vranješa držali zaostatak od dva poena, a na isteku prvih deset minuta za konačnih 28:25 tricu je pogodio Bilobrk.

Šibenik odlično otvara drugu četvrtinu. Radi seriju 11-1 i u 14. minuti ima +12 (38:26). Ali stečenu prednost vrlo brzo i gubi. Hajdić s dvije trice smanjuje na minus pet. Tricu pogađa i Matulja, ali u 19. minuti novim tricama Karača i Ščepanovića Dubrovčani su na samo minus dva (50:48). Do odlaska na odmor i preokreću rezultat koševima Lučića (52:53).

Vrlo neizvjesno nastavilo se i u drugom poluvremenu. Nakon tehničke pogreške gostujućeg trenera Darka Kunce domaćini s četiri koša Mimice dolaze do četiri koša prednosti (59:55). Tricom Prejeana, te koševima Karača i Vranješa prednost je ponovno na strani gostiju, ali s dvije uzastopne trice Filipovića Šibenik je opet u prednosti. U posljednjih deset minuta igre ulazi se sa plus tri gostiju (76:79).

Mimica tricom već na startu vraća u egal. Četiri koša postiže i Vukičević i prednost od četiri koša ponovno je na strani domaćih. Prednost je gotovo stalno bila na strani Šibenika, Dubrovnik bi tek rijetko preuzeo vodstvo. U 37. minuti imali su domaćini plus pet (95:90), ali gosti se ne predaju. 30 sekundi prije kraja utakmice su na samo minus jedan (97:96) i brzim prekršajima pokušavaju dostići domaćine. Ali Filipović i Mimica precizni su s linije slobodnih bacanja za konačnih 104:99.

S 31 postignutim košem Mimica je bio najefikasniji na utakmici. Osim njega u redovima domaće momčadi najbolji su bili Filipović i Vukičević sa po 19, odnosno Bilan sa 16 koševa. Dubrovčane su predvodili Lučić sa 22 i Prejean s 21 košem.