Zadar na snagu u Brodu

Branimir Korać • utorak, 21.04.2009.

Nisu Zadrani odigrali dobru utakmicu u Slavonskom Brodu, ali su ipak uspjeli uzeti pobjedu. U posljednjoj četvrtini domaćin je ostao bez snage i Zadrani su to iskoristili te na kraju slavili s 85:73...

Teže od očekivanja Zadar je stigao do pobjede u Slavonskom Brodu. Domaća Svjetlost u dosadašnjem dijelu Lige za prvaka nije uspjela uzeti nijednu pobjedu, no protiv Zadra je zaigrala odlično i pružila čvrst otpor - dok je imala snage.

30 minuta trajala je neizvjesnost, no onda su Zadrani pokazali kako su fizički bolje pripremljeni i na startu posljednje četvrtine odvojili su se što je bilo dovoljno za pobjedu.

Početak susreta ponudio je mnoštvo pogrešaka i nepreciznosti s obje strane, a domaćin se odlično držao. U šestoj minuti nakon trice Rimca poveli su 7:6, no onda su Gečevski i Boisa vratili prednost na stranu Zadrana. Sve do kraja prve četvrtine Zadrani se nisu uspjeli odvojiti na više od šest poena viška.

Tricama Cara i Rančića na početku druge četvrtine Zadar je otišao na osjetnijih 28:19 i činilo se kako će već do poluvremena otpor Brođana biti potpuno slomljen. Ipak, u razdoblju od 14. do 17. minute Svjetlost radi seriju 15:5 uz čak 13 poena Domagoja Norca i dolazi u vodstvo 41:40, no Zadar na odmor ipak odlazi s prednosti 48:44.

Nisu se Zadrani uspjeli odvojiti niti na startu drugog poluvremena, dapače vezanim tricama Karlovića i Delića Svjetlost je u 28. minuti neočekivano vodili 61:60, no na kraju će se pokazati kako je to bio ipak njihov maksimum. Do kraja četvrtine serijom 6:0 Zadrani su se vratili u pozitivu da bi na startu posljednje dionice slomili domaćina.

Odmah na početku četvrte četvrtine Zadar se odvojio na plus deset i Svjetlost više nije uspjela zaprijetiti. Do kraja susreta prednost je u jednom trenutku iznosila i najviših plus 14 da bi Zadar na kraju slavio s konačnih 85:73.

Bez dvojbe prvo ime susreta bio je Damir Rančić koji je vukao Zadar s 26 poena (šest trica) dok je 16 poena i osam skokova dodao Todor Gečevski. Kod Brođana Norac je ubacio 17 poena uz osam asistencija i pet skokova dok je Nenad Delić dodao 16 poena i osam skokova.