Kapetan izvukao Real, Bilić strijelac

Borna Rupnik • nedjelja, 26.04.2009.

Real Madrid primaknuo se na još jedan korak bliže Barceloni. Valencia je sinoć Kataloncima otrgnula dva boda, a za pobjedu Madriđana nad Sevillom (4:2) najzaslužniji je trostruki strijelac Raul, koji je po tko zna koji put zaradio spomenik na Santiago Bernabeu...

Real Madrid će u predstojećem El Clasicu Barcelonu ugostiti sa samo četiri boda zaostatka. Iz Seville su Madriđani na krilima svog kapetana Raula Gonzaleza donijeli sva tri, preokrenuvši rezultat nakon ranog vodstva domaće momčadi.

Snažan početak Seville okrunjen je pogotkom za 1:0 u 16. minuti. Prve su prilike propustili Romaric i Renato, ali Brazilac na centaršut Diega Perottija više nije pogriješio - loptu je glavom smjestio iza leđa Ikera Casillasa.

Slavlje na Sanchez Pizjuanu dodatno je ohrabrilo nogometaše Manola Jimeneza, ali Frederic Kanoute i Perotti nisu pronašli način kako i drugi puta svladati Casillasa. Tek je Marcelo u 23. minuti zaprijetio Andresu Palopu. Priliku za poravnanje potom je imao i Gonzalo Higuain, ali za konkretan učinak trebalo je pričekati - Raula.

U sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena Raul je nakon ubacivanja stopera Christopha Metzeldera lijevom nogom iz blizine zabio za 1:1. U prvih desetak minuta drugog dijela obje su momčadi mogle preuzeti vodstvo, a zatim je stvari u svoje ruke ponovno uzeo Raul i u 63. minuti pogodio za 2:1.

Samo tri minute Raul upisuje i hat-trick te tako otklanja sve sumnje o pobjedniku ove utakmice. Imao je Raul šansu i za četvrti gol, a ubrzo ga je zamijenio Klaas-Jan Huntelaar.

Dobru je zamjenu u međuvremenu obavio Jimenez - u igru je uveo mladog Diega Capela, koji mu se odužio zgoditkom za smanjenje na 3:2. Sevilli je tako preostalo deset minuta da dođe do izjednačenja. Međutim, ostavili su previše prostora u obrani, što je Marcelo kaznio u samoj završnici utakmice i postavio konačnih 4:2.

Mate Bilić zatresao je mrežu na Vicente Calderonu početkom drugog poluvremena, ali je uspio tek smanjiti prednost Atletica na 3:1. Diego Forlan i Simao bili su precizni prije odlaska na odmor, a Sergio Aguero zabio je treći gol za domaćine u 46. minuti. Nakon toga je na scenu stupio naš nogometaš, ali njegov Sporting više od toga nije mogao, premda je u nastavku imao više od igre.