Inter 2:0 Lazio
Lazio

Ibrahimović ne pušta titulu

Ivana Spahija • subota, 02.05.2009.

Nogometaši Intera ipak nisu dopustili iznenađenje pred sam kraj sezone i na svom San Siru u derbiju 34. kola Serie A došli su do pobjede nad Lazijem rezultatom 2:0. Iako su Nebesko plavi dobro parirali vodećima, Inter je na krilima Zlatana Ibrahimovića ugrabio sva tri boda i ponovno se približio naslovu...

Sva nadanja Milana o mogućem čudu i trijumfu Lazija nad Interom usred San Sira ipak se nisu obistinila. Vodeća momčad prvenstva nije dopustila iznenađenje i s rezultatom 2:0 ispratila je Lazio natrag u Rim. Time se Inter, barem trenutno, ponovno odmaknuo na deset bodova prednosti ispred Milana. Inter je, nakon uspavanog prvog poluvremena, u drugom dijelu na krilima probuđenog Zlatana Ibrahimovića, strijelca prvog i kreatora drugog pogotka, uspio doći do vrijedna tri boda i vjerojatno zapečatiti naslov.

Prvo poluvrijeme proteklo je bez pogodaka, ali uz nekoliko dobrih prilika s obje strane. Prvu veću šansu za pogodak nisu iskoristili gosti, u sedmoj minuti su lijepo kombinirali Zarate i Rocchi, ali je udarac potonjeg obranio Julio Cesar. Inter je do pogotka pokušao doći u 22. minuti, ali je Ibrahimović gađao iznad gola Lazija. Nebesko plavi su u dva navrata mogli doći u vodstvo preko Zaratea, ali je pokušaje Argentinca u 34. i 26. minuti sigurno zaustavio Julio Cesar.

U drugom dijelu nešto agresivnije su krenuli crno-plavi, pomalo već nervozni bez postignutog pogotka. Upornost im se isplatila u 57. minuti, Ibrahimović je nakon slaloma kroz obranu Lazija poslao neobranjivu loptu u mrežu Muslere za vodstvo Intera od 1:0. Deset minuta kasnije Lazio je umalo došao do izjednačenja, Rocchi je primio idealnu loptu od Foggije, ali je gađao malo iznad gola domaćina.

Novi bljesak probuđenog Intera dogodio se u 70. minuti. Ibrahimović je iskoristio pogrešku u obrani Lazija i idealno uposlio Muntarija, koji je matirao Musleru i Interu donio veliku prednost od 2:0. Pet minuta kasnije Ibrahimović je isprobao i svoj udarac s ruba prostora, ali je Muslera spriječio da se i treći pogodak nađe u mreži Lazija. Tako je susret završio pobjedom Intera od 2:0, čime su crno-plavi praktički potvrdili osvajanje četvrtog uzastopnog Scudetta.

U dvoboju dvaju fenjeraša, Bologna je na domaćem terenu izvukla deblji kraj protiv Reggine. Momčad sa samog dna iznenadila je domaćine i rezultatom 2:1 uzela i više nego vrijedna tri boda u borbi za opstanak. Nogometaši iz Reggio Calabrije i dalje drže samo dno, ali za "zonom spasa" trenutno zaostaju samo tri boda. Gosti iz Reggio Calabrije utakmicu su riješili u samo šest minuta, Reggina je povela u 40. minuti pogotkom Brienze, a Barretto je šest minuta kasnije vodstvo gostiju povisio na 2:0. Tri minute prije kraja Moras je uspio smanjiti vodstvo Reggine na 2:1, ali je bilo prekasno za povratak Bologne pa gosti zadovoljni odlaze s možda i ključna tri boda koja im održavaju nadu u opstanak.