Pokisli Nantes i PSG

Maja Giljanović • nedjelja, 03.05.2009.

Dvije gostujuće pobjede upisali su danas u 34. kolu Le Championnata u Parizu Rennes i Nantes Le Havre. Ivan Klasnić i Kanarinci su četiri kola prije kraja ponovno ispod crte...

Velik je ulog bio na kocki u Parizu - PSG bi u slučaju pobjede izbio na treće mjesto i Lyonu poniženom u Valenciennesu (2:0) preoteo poziciju koja sljedeće sezone vodi u pretkolo Lige prvaka.

Parižani su protiv čvrstog Rennesa - prije četiri dana su u zaostaloj utakmici 33. kola izgubili od Bordeauxa u 94. minuti - morali bez svog prvog strijelca ozlijeđenog Hoaraua i veliku je rupu Le Guen pokušao začepiti pridruživanjem "brzonogog" Giulyja Luyinduli u samom vršku napada.

Zamalo mu je uspjelo, ali Luyindulu je najprije izvanrednom reakcijom u 63. zaustavio Douchez, a 30-tak sekundi poslije i stativa. Sreća je goste pomilovala i tri minute kasnije kad je bezopasan udarac njihovog bivšeg (devet godina) Leroya u mrežu Landreaua skrenuo Sakho.

Parižani su navalili svom silom, ali lopta nije željela u gol. Clement je u 75. pogodio još jednu stativu te je PSG pred 43.000 navijača prosuo izuzetno bitne bodove i ostao na četvrtom mjestu bod iza Lyona.

Utakmicu protiv Le Havrea u kojoj je pobjeda Nantesu bila imperativ trener Kanarinaca Elie Baup odlučio je odigrati s dvojicom u špici, ali našeg je Ivana Klasnića ostavio na klupi.

Na travnjak Beaujoirea je poslao Mamadou Bagayoka i Christiana Bekamengu i nakon prve trećine utakmice je izgledalo da je pogodio jer Nantesu je baš Kamerunac svojim petim ovosezonskim golom donio vodstvo u 23. minuti.

"Fenjeraš" koji je od posljednjih 10 utakmica izgubio njih čak osam - ni sami ne znaju kako su prije četiri kola usred Kneževine pobijedili Monaco (a slavili su još samo protiv Sochauxa u 27. kolo) - ovako prežaljen od sviju nije se, međutim, pokolebao te je nakon 15 minuta iskoristio indolentnost u obrani Nantesa i izjednačio golom Dialla.

Baup je Killera uveo u 53. minuti, ali "premalo-prekasno". Nantes je izgubio čak i taj jedan bod golom Marangea u 61. minuti te je ponovno skliznuo ispod crte i pridružio se još jednom velikanu Saint-Etienneu na pozicijama koje dogodine među njima 18 (10 Les Verts zadnji put 1981., dva manje Nantes zadnji put 2001.) puta prvake vode u Ligue 2.