Bordeaux 3:0 Sochaux
Sochaux

Sertic zavređuje pozornost

Maja Giljanović • nedjelja, 03.05.2009.

Potencijalni hrvatski reprezentativac Gregory Sertic nakon što je u prošlom kolu debitirao u Le Championnatu večeras je u 34. kolu zabio i svoj prvijenac, a njegov se Bordeaux bodovno izjednačio s Marseilleom na prvom mjestu...

Gregory Sertic je protiv Rennesa u zaostaloj utakmici 33. kola od prve minute istrčao na poziciji lijevog veznog i od L'Equipea za svoju izvedbu zaslužio šesticu (samo su Diarra i Gourcuff zaslužili više sedmicu i devetku).

Sertic je na poziciji ozlijeđenog Wendela pružio takvu partiju da je Blanc 19-godišnjaku povjerenje ukazao i četiri dana poslije u posljednjoj utakmici 34. kola u kojoj su nakon kiksa Marseillea (2:2 protiv Toulousea na Velodromeu) Bordeauxu otvorena vrata prema prvom mjestu.

Vezane vijesti

A da bivši (1998.) svjetski prvak nije pogriješio u odabiru Sertica umjesto Belliona mladi je Francuz hrvatskog porijekla potvrdio u 7. minuti kad je poslao prvu loptu u mrežu Sochauxa.

Vodstvo Žirondinaca je svojim trećim golom u posljednje dvije utakmice i jubilarnim 10. ovosezonskim u 14. minuti podebljao Gourcuff, Sochaux je zamalo smanjio u 42. - prečku Valverdea pogodio Boudebouz - a igrača više je nakon isključenja Afolabija u 83. minuti u trećoj nadoknade iskoristio Chamakh.

Marseille i Bordeaux su sada poravnati, ali prednost Olympiquea se nakon pete uzastopne pobjede na njihovom Chaban-Delmasu (27.133) istopila na samo jedan gol više (+27 bivšeg europskog prvaka, a +26 Žirondinaca).