Hertha ukrala bodove Oliću

Antonija Pavlić • nedjelja, 03.05.2009.

U preostale dvije utakmice 30. kola Bundeslige Köln je u derbiju u malom s minimalnih 1:0 svladao favorizirani bremenski Werder, dok HSV hrvatskih reprezentativaca Ivice Olića i Mladena Petrića na svom stadionu nije uspio uzeti sva tri boda Herthi i tako se ponovno približiti borbi za naslov prvaka...

Susret desete i jedanaeste momčadi lige, domaćeg Kölna i Werdera, pružio je očekivano tvrd nogomet i pobjedu Kölna, s tek jednim pogotkom u mreži gostujuće momčadi.

Iako je sigurno da imaju naglašeniju kvalitetu, zeleno-bijeli ju niti u ovom susretu, kako im to u Bundesligi već počinje biti i pravilo, nisu uspjeli demonstrirati i na travnjaku, a to je u 61. minuti iskoristio kapetan domaćih, Novaković, i klizećim startom u Wieseovu mrežu pospremio prizemni ubačaj s lijevog boka.

U derbiju kola između HSV-a i Herthe, u kojoj su participirali i Olić s domaće te Šimunić i Babić s gostujuće strane, momčad Hamburgera nije uspjela uzeti sva tri boda i tako se vratiti u utrku za naslov prvaka koji je najizglednije već zaokupila momčad Wolfsburga.

Atmosfera i fanatični navijači ponijeli su Petrićevu i Olićevu momčad i do prvog pogotka, kojeg je na desnoj strani zakuhao upravo hrvatski reprezentativac, potpuno promiješavši i izludivši svog čuvara i u šesnaestercu pronašavši Janesena koji je volejem pronašao sam desni donji kut Herthinog gola.

Prednost i tri boda koje su imali u džepu ukrao im je ipak u 66. minuti Kacar, koji je prašinu iz desnog kuta HSV-ovog gola skinuo na asistenciju Berlina na 20-ak metara.