Hajdukovci podijelili bodove

Maja Giljanović • utorak, 05.05.2009.

Lensu hrvatskog reprezentativca Vedrana Runje na gostovanju je u 34. kolu Ligue 2 protiv Sedana Ante Rožića četvrta pobjeda zaredom iscurila u prvoj minuti nadoknade utakmice...

Ziheraštvo Lensovog trenera Jean-Guy Wallemmea Lensu se vratilo poput bumeranga. Poveli su golom Milovanovića (7.), Sedan je izjednačio u 28. (Le Moigne je predriblao Vedrana Runju), Yahia je tri minute poslije vratio inicijativu na stranu gostiju, a nakon što su propustili dvije-tri izgledne šanse (Jemaa, Aruna) krajem prvog dijela stali su.

Napadače Monnet-Paqueta i Maoulidu Wallemme je u drugom poluvremenu izvukao iz igre, ubacio Demonta i Chellea, ali ga je kalkuliranje koštalo trijumfa. Slučajni jedanaesterac - Yahia je penal skrivio igranjem rukom u šesnaestercu - u 91. je u izjednačenje pretvorio Gueye.

Runje koji je dvije minute ranije zaslužio žuti kod jedanaesterca je bio nemoćan, ali je visoku ocjenu zaradio osobito obranom u 69. minuti (baš ispred Gueyea), a i drugi je bivši hajdukovac Ante Rožić odigrao svih 90 (plus pet nadoknade) minuta.

Lens je propustio matematički potvrditi povratak u najviši rang, ali četiri kola prije kraja njihova je prednost ispred četvrtog Boulogne-sur-Mera (pre)velikih osam bodova. Drugi je Strasbourg (2:1 u Guingampu) koji za Sang et Orom zaostaje šest bodova, a treći Metz (Nimes u gostima izvukao 0:0) još je jedan bod iza.