Lemgo gubi borbu za drugo mjesto

Matej Milanović • srijeda, 06.05.2009.

Nordhorn je večeras vrlo vjerojatno izbacio iz borbe za drugo mjesto u rukometnoj Bundesligi jednog od konkurenata, Lemga. Domaći poraz Lemga iskoristio je Rhein Neckar Löwen koji je pobjedom protiv Wetzlara zadržao drugu poziciju...

Lemgo je u večerašnjem susretu izgubio važne bodove u borbi za drugo mjesto. Nordhorn je već u 8. minuti poveo 4:1. Gosti su u 14. poveli i +5, da bi se domaći napokon počeli vraćati i došli na -1, 8:9, u 18. minuti igre. Gosti su ipak na poluvrijeme otišli sa prednošću, 14:12, a dvoboj su riješili početkom drugog djela serijom 4:0.

Uspio se Lemgo vratiti na -3 u 48. minuti kada su imali igrača više, no do kraja dvominutnog razdoblja domaći su dodali samo još jedan pogodak, a primili dva. Odmah zatim isključen je igrač Lemga i Nordhorn je to iskoristio da potvrdi pobjedu. Najveću prednost dostigli su devet sekundi prije kraja rezultatom 38:29.

Najbolji kod Lemga bio je Holger Glandorf sa osam pogodaka, a kod gostiju odlični Steffen Weinhold zabio ih je deset. Goran Šprem je zabio četiri pogotka uz dva sedmerca.

Lemgo sada zaostaje tri boda za drugoplasiranima i dva boda za trećeplasiranim HSV-om. Obzirom da fale još samo četiri utakmice teško će uhvatiti drugo mjesto.

U drugom susretu večeri Rhein Neckar Löwen, koji je trenutačno na drugoj poziciji, došao je do uvjerljive i očekivane pobjede protiv Wetzlara. Prvi važniji trenutak događa se između 17. i 20. minute kada domaći serijom 4:0 odlaze na 13:7. Do poluvremena je Wetzlar uspio prepoloviti prednost na 16:13.

Početkom nastavka gosti su uspjeli dvaput doći na dva razlike. Na njihovu žalost nisu iskoristili te prilike za priključak. S rezultata 24:21 u 44. minuti Lavovi su sa četiri uzastopna pogotka otišli na +7 i riješili susret. Najveću prednost ostvarili su u 50. minuti pri 30:22 te na samom kraju sa konačnih 35:27.

Kod domaćina sjajni Mariusz Jurasik zabio je 11 golova uz jedan sedmerac, dok je Wetzlar predvodio Petar Đorđić sa šest pogodaka.

12TV Großwallstadt 341034:1018+1626
13Minden 34914:1018-10425
14Wetzlar 34927:975-4823
15HBW Balingen-Weilstetten 34949:1006-5723
16TSV Bayer Dormagen 34871:1027-15619
17Stralsunder HV 34802:1196-3946
18TUSEM Essen 34849:1202-3533