Bundesliga: Gosti uspješni

Matej Milanović • subota, 02.05.2009.

Danas su odigrana dva susreta bez prevelike važnosti. U oba dvoboja su igrale momčadi iz donjeg djela ljestvice i u oba su slučaja slavili gosti. Melsungen je pobijedio kod Dormagena, a Minden je bio uspješan kod Grosswalstadta...

Danas su odigrane još dvije utakmice 30. kola rukometne Bundeslige. Sve četiri momčadi koje su danas igrale nalaze se u donjem domu ljestvice. Melsungen je bio na gostovanju kod Dormagena, momčadi od koje su lošiji jedino Essen i Stralsunder.

Gosti su odmah otišli na tri razlike i držali vodstvo do 15. minute kada Dormagen izjednačuje na 9:9. Ipak do kraja poluvremena gosti su se opet uspjeli odlijepiti i skupiti sasvim solidnih pet razlike, 20:15, nakon 30 minuta igre.

U 41. minuti Vladica Stojanović postiže gol za 27:20 i najveću prednost na susretu. Sljedećih sedam minuta gosti nisu zabili ni gola, a u zadnjih deset minuta dodali su samo tri što je Dormagenu omogućilo približavanje na konačnih 32:30.

Ipak, pobjeda Melsungena nikad nije dolazila u pitanje i potpuno je zaslužena obzirom da domaći sastav nije nijednom vodio. Kod Dormagena su čak trojica postigli po šest golova, Szabolcs Laurencz, Christoph Schindler i Tim Henkel koji je tri gola postigao sa sedam metara.

Kod Melsungena je 11 golova zabio Savas Karipidis. Grk je međutim imao relativno loš dan obzirom da je pucao osam sedmeraca i zabio ih samo četiri.

U drugom susretu dana Grosswalstadt je u Elsenfeldu ugostio Mindena. Dobro su krenuli domaći u susret i već u devetoj minuti imali 6:3. Solidnu prednost su uspješno održavali do pred kraj poluvremena kada su gosti dvaput prišli na samo gol zaostatka.

U 32. minuti MInden pogotkom Andersa Henrikssona uspijeva izjednačiti na 16:16, za prvi egal nakon 4. minute. Gosti prelamaju utakmicu od 38. do 41. minute kada sa tri uzastopna gola odlaze na 22:19.

Uspio je Grosswalstadt triput doći na -1, zadnjom prilikom u 51. minuti pri 26:25. No, gosti su uspjeli zaredati četiri pogotka i s 30:25 u 56. minuti riješiti pitanje pobjednika.

Za Grosswalstadt po pet su golova zabili Michael Müller i Ondrej Zdrahala koji je triput bio točan sa sedam metara. U redovima Mindena najviše se istakao Michael Haass koji je realizirao devet pogodaka.

12TV Großwallstadt 341034:1018+1626
13Minden 34914:1018-10425
14Wetzlar 34927:975-4823
15HBW Balingen-Weilstetten 34949:1006-5723
16TSV Bayer Dormagen 34871:1027-15619
17Stralsunder HV 34802:1196-3946
18TUSEM Essen 34849:1202-3533