Varteks di Caprio 28:38 RK Zagreb
RK Zagreb

Samo +10 Zagreba u Varaždinu

Ivana Strahija • četvrtak, 07.05.2009.

Croatia osiguranje sa svega je +10 pobijedilo večeras u Varaždinu domaći Varteks di Caprio. Mnoštvo gledatelja ipak nije zamjerilo Zagrepčanima slabu igru, već su svi jedva čekali mogućnost da se slikaju sa svojim miljenicima.

Igrao se rukomet večeras u Varaždinu, u lijepoj novoj dvorani uz Dravu, a mnoštvo od preko 2000 gledatelja privukla su svakako velika imena hrvatskog odnosno svjetskog rukometa. Mali, ali i oni odrasli ljubitelji sporta s velikim su "guštom" vrebali poznate Zagrepčane, a na meti je najvećeg broja fanova svakako bio Balić, ništa manje zanimljivi nisu bili Vori i Džomba, a publika je ostala tek prikraćena za svog miljenika sa Svjetskog prvenstva, Kiru Lazarova. Spomenuti moramo i da su neki utakmicu iskoristili za predizbornu kampanju, što nikako ne možemo podržati, no očito bez toga u ovo vrijeme ne može proći ni jedan sportski susret, kako nogometni, tako rukometni.

No, da se pozabavimo i sportom. Unaprijed izgubljena utakmica nije mogla baš previše motivirati domaće rukometaše, koji su ipak većim dijelom susreta parirali nadmoćnim protivnicima. Podršku su imali od svojih vjernih White stonesa, koji uistinu nisu prestajali s pjesmom i navijanjem u 60 minuta utakmice.

Prednjačio je svakako domaći Prole, koji je s ukupno sedam golova, većina njih postignutih s crte nakon dodavanja kroz ne baš previše zainteresirane Zagrepčane, držao Varteks u egalu tamo sve do 16. minute. Dobar je bio i Jagačić, s pet postignutih golova, ali i 18-godišnji Brdar s isto toliko.

No, nakon time-outa, kojeg je pozvao Senjanin Maglajlija, prvenstveno Vori i Kopljar ubacuju u višu brzinu, i za čas je na semaforu +5 za Croatia osiguranje. Osim spomenute dvojice, cijelo su prvo poluvrijeme odradili i Balić, Džomba, Vukić, Špoljarić i Škof na golu, no nije ta postava oduševila. Nakon 15:10 i 16:11 za CO kreće niz neiskorištenih napada Zagrepčana, na koje se nadovezuje i pokoja dobra obrana domaćeg vratara Vujovića, pa u nizu od pet golova Varaždinci dolaze do 15:16 na poluvremenu.

U drugo dio (vjerojatno nakon "ribanja" u svlačionici) Zagreb ulazi bolje, no opet oscilira u igri tijekom prve polovine poluvremena. Prelaskom na obranu 6-0, kao i raspoloženijim Škofom na vratima u posljednjih se desetak minuta ipak Zagreb diže, i u seriji 12-3, s 25:26 do 28:38, zaključuje utakmicu.

Nakon utakmice je zadovoljan bio pomoćni trener Tomislav Štimac, koji je vodio momčad večeras, jer je glavni trener Vladimir Canjuga poslovno u Šibeniku : "Samo 10 pogodaka razlike nije bilo za očekivati, tim više što nije bilo nekih igrača zbog ozljeda, a nedostajao nam je i trener te Huđ koji je s njim. Mislim da smo dali maksimum koliko možemo. Za nas je rezultat poticajan, pogotovo jer nam slijedi naporni ritam srijeda-subota."