Vodeni sportovi

Riječani izborili majstoricu

Ivana Jurica • nedjelja, 10.05.2009.

Vaterpolisti riječkog Primorja pobijedili su u drugoj utakmici borbe za treće mjesto u domaćem prvenstvu Šibenik NCP sa 11:8 čime su izborili i treću utakmica koja se za šest dana igra u Crnici...

Primorje EB – Šibenik NCP 11:8

Rijeka, bazen na Kantridi

Primorje EB: Križanec, Glavan 1, Car 3, Krapić 3, Grabovac, Frajman, Tiškinski, Brala 2, Vrlić, Barač, Beltrame 1, Bratić 1, Jurišić, Krizman, trener: Zoran Roje.

Šibenik NCP: Moses, Šutalo 1, Maškarić, B. Letica, Brlečić 1, Škorić, Španja 1, Brkić 2, Sutić 3, S. Letica, Vuleta, Samodol, Jukić, Vlahović, trener: Ivica Tucak.

Igrač više: Primorje EB 3/8, Šibenik NCP 5/11

Peterci: Primorje EB -, Šibenik NCP 2/3

Suci: Rajević (Kotor) i Savinović (Dubrovnik)

U prvom susretu odigranom u Šibeniku riječki su se vaterpolisti tri četvrtine odlično nosili sa Šibenčanima. Na domaćem su bazenu napravili još korak više: period dobre igre produžili su na sve četiri četvrtine i pobjeda nije izostala.

Već nakon prvih osam minute igre momčad Zorana Roje imala je dva pogotka prednosti (4:2). A istu prednost domaćini su imali i na poluvremenu. U nastavku Riječani nisu dopustili gostima da se približe, štoviše, do kraja utakmice prednost je narasla na plus tri (11:8).

Trostruki strijelci kod domaćih bili su Car i Krapić, a kod gostiju Sutić.

Treća, odlučujuća utakmica o tome koja će momčad dogodine igrati u Euroligi igra se sljedećeg vikenda u Šibeniku.