Grafičar i policija na djelu

Petar Plevnik • ponedjeljak, 11.05.2009.

I u 29. kolu Grafičar Vodovod još je jednom dokazao da je uvjerljivo najbolja momčad trećeligaškog Istoka. Vodeći sastav lige u derbiju kola deklasirao je trećeplasirani Graničar...

Naklon do poda zaslužuju Davor Rupnik i njegova momčad iz osječke Retfale. Iako će i sljedeće sezone igrati u trećeligaškom društvu, Grafičar Vodovod i dalje igra maksimalno ozbiljno, što je na svojoj koži u subotu najbolje osjetio Graničar. Mrežu gostiju iz Županje u 18. je minuti načeo Tokić, pet minuta kasnije na 2:0 povisio je Erić, da bi sjajnih prvih 45 minuta svojim drugim pogotkom zaključio Tokić u 42. minuti. Konačnih 4:0 dvije minute prije kraja susreta djelo su Đikića.

Napomenimo i kako je tijekom poluvremena, zbog "navijačkih strasti" posla imala i policija, no uzavrele dječje glave, koje očito imaju uzor u onim nešto starijim i ozbiljnijim navijačkim skupinama, ubrzo su primirene pa je inače korektan susret mogao biti mirno nastavljen.

Policija je posla imala i u Đakovu, gdje su bodove podijelili istoimeni domaćin i Olimpija. Gosti iz Osijeka u vodstvo su došli u 41. minuti preko Čerkeza, da bi četiri minute kasnije Pešut postavio konačnih 1:1. Na kraju susreta domaćini su imali puno toga za "objasniti" sudačkoj trojci koja je travnjak u Đakovu napustila pod policijskom pratnjom.

Do očekivane pobjede protiv Croatije iz Đakova na domaćem terenu stigao je Vukovar'91. Majher (6.) i Čupić (16.) osigurali su rano vodstvo domaćina, da bi Tančik u 35. minuti nakratko vratio nadu Croatiji. Tri minute prije odlaska na odmor Milovanović vraća domaćinima dva pogotka prednosti, a sve dvojbe oko pobjednika razriješio je Šarčević u nastavku susreta. Poraz Đakovčana pogotkom za konačnih 4:2 ublažio je Mihalj u 83. minuti.

Jedan od dva kluba koji je dobio drugoligašku licencu, Virovitica, na domaćem je terenu upisala tri važna boda protiv drugoplasiranih Križevaca. Iako su gosti poveli već u sedmoj minuti susreta, domaćini dvije minute kasnije izjednačuju preko Pleića, da bi sva tri boda Virovitici donio Trojak pogotkom iz 11-erca u 76. minuti.

Koliki je apsurd ovog natjecanja najbolje svjedoči Koprivnica, koja je dobila drugoligašku licencu, a u normalnim okolnostima trenutnim 14. mjestim nalazila bi se u borbi za ostanak u ligi! Novi poraz Koprivničanci su doživjeli na domaćem terenu od Mladosti iz Preloga. Tri boda gostima su osigurali pogoci Krnara u drugoj te Balenta u 90. minuti susreta.

Tri boda iz Belišća odnijela je Slavija. Pleterničani su do bodova stigli pogocima Jakovljevića i Davora Žafaranića u 32. te 88. minuti, dok je počasni pogodak za domaćine postigao Vurdelja u posljednoj minuti susreta.

Slavlje gostiju viđeno je i u susretu Mladosti i Bjelovara u Cerniku. Odlične obrane gostujućeg vratara Cvančića u 78. je minuti okrunio najbolji strijelac Bjelovara Antonio Poredski i svojim pogotkom donio Bjelovarcima tri boda.

Minimalnu pobjedu na domaćem terenu upisalo je Nedelišće. Tri boda protiv gostiju iz Višnjevca Međimurcima je osigurao pogodak Jageca iz 43. minute.