Bjelovar

Mislima već u Dubrovniku

Ivana Strahija • nedjelja, 10.05.2009.

Protiv Bjelovara Međimurci su dugo zavlačili i umalo ispili živce svojim gledateljima, da bi u drugom dijelu konačno zaigrali dobro i ostvarili očekivano.

U goste Čakovčanima stigao je Bjelovar, koji se vjerojatno ni sam nije nadao takvom početku susreta. Gosti naime vode velikim dijelom prvog poluvremena, a posebno se istaknuo Černetić, koji je sa svojih šest pogodaka najlakše pronalazio put kroz čakovečku obranu.

Prvo su vodstvo igrači Perutnine Pipo IPC ostvarili tek pred sam kraj poluvremena, nakon mnogih promašaja, neiskorištenih zicera i uz igru koja im uopće nije bila slična. Gol prednosti (10:9) nisu znali domaći zadržati, na odmor se odlazi i opet u egalu.

Malo su se Čakovčani ipak "skockali" za vrijeme odmora, pa na parket dvorane GOC-a u drugih 30 minuta ulaze mnogo bolje raspoloženi. Brzo se stvara nekoliko golova prednosti, što je očito osokolilo i obranu, pa je uz mnogo odlučniju igru u toj fazi i vratar Lončar "spustio roletu" na svoju mrežu, te do kraja upisao čak 15 obrana.

Razlog takvim oscilacijama je trener Čakovčana Josip Borković vidio u predstojećem Kup susretu u Dubrovniku. Tamo naime 15. i 16. svibnja gostuju četiri kluba koja su se probila u završnicu kup natjecanja, Pipo igra protiv Medveščaka, dok Zagreb CO igra protiv Metkovića.

"Nevjerojatno je koliko moji igrači žele proći u finale. Mislim da se zbog toga nisu koncentrirali kako treba na Bjelovar, jer su mislima već u Dubrovniku. Trebamo zapamtiti drugo poluvrijeme i tu igru ponoviti protiv Medveščaka", najavio je Borković.

Nakon Kupa za Pipo slijedi i domaći derbi protiv Varteks di Capria, kojeg će u Varaždinu premijerligaši igrati pred TV kamerama.