Lemgo neće biti drugi, Šprem isključen

Matej Milanović • subota, 16.05.2009.

Danas je završeno 31. kolo njemačkog rukometnog prvenstva. U čak sedam utakmica nije bilo velikih iznenađenja, osim u susretu Flensburga i Lemga u kojem je Lemgo porazom ostao jako daleko od drugog mjesta. Kiel je dominirao protiv Rhein Neckar Löwena i dokazao još jednom svoju nadmoć u prvenstvu. Goran Šprem je u redovima Nordhorna odigrao loš susret i zaradio crveni karton.

Danas je odigrano čak sedam utakmica rukometne Bundeslige u sklopu 31. kola. U Mindenu je istoimeni domaćin do samog kraja prvog djela držao priključak s HSV-om da bi na kraju gosti s dva pogotka došli do 13:11 na odmor. U nastavku su gosti pobjegli prvo na četiri pogotka, a najveću prednost su postigli sa završnih 31:25.

Za Minden sedam je golova, od kojih četiri sa sedam metara, postigao Aljoscha Schmidt, a šest je postigao Moritz Schäpsmeister. Kod Hamburga 11 golova Hansa Lindberga, pet sa sedmeraca, osam pogodaka Pascala Hensa. Blaženko Lacković nije nastupio zbog ozljede.

Flensburg je cijelim susretom vodio protiv Lemga i imao i pet razlike, a tek pred sam kraj su se gosti vratili. U 49. minuti izjednačili su na 23:23, no nisu uspjeli povesti što je Flensburg iskoristio za pobjedu. Lemgo je ovim porazom definitivno izbačen iz utrke za drugu poziciju.

Lars Christiansen predvodio je domaće sa šest pogodaka od kojeg jedan sa sedam metara, dok je kod gostiju Vignir Svavasson realizirao šest zgoditaka.

Kiel se prošetao protiv Rhein-Neckar Löwena. Zebre su imale i sedam pogodaka prednosti, a tek u nekoliko navrata su im gosti disali za vratom. Vid Kavtičnik Kielu je pomogao sa deset komada od kojih točno pola sa sedam metara, a kod gostiju je čak devet puta iz igre bio precizan Uwe Gensheimer.

Wetzlar je nadigrao Essena. Domaći su od početka krenuli bolje, no Essen se vratio do zaostatka 12:11 u 24. minuti. Ipak u 32. je rezultat glasio 18:11 i bilo je jasno kome idu bodovi, domaći su došli najviše do +11. Georgios Chalkidis i Gregor Werum zabili su po sedam golova za Wetzlar. Isto toliko zabio je Patrik Hruščak, no uz tri sedmerca. Najbolji iz igre je kod gostiju bio Patrick Wiencek sa šest pogodaka.

Slabašni Dormagen je također ostvario dominantnu pobjedu protiv još slabijeg Stralsundera. Za Stralsunder je šest zgoditaka postigao Martin Brandt uz jedan sedmerac, a Ivan Ninčević je realizirao samo jedan pogodak, uz jedan promašeni sedmerac i jedno isključenje. Kod Dormagena koji je najviše imao 11 golova prednosti čak je devet puta bio točan Christoph Schindler.

U dvoboju Balingen-Weilstettena i Berlina bolje su krenuli gosti iz Berlina koji su krajem prvog djela došli i do četiri pogodaka prednosti. Međutim u šrvih deset minuta drugog djela domaći su serijom 9:2 došli do prednosti 20:16.

Još u 58. minuti vodili su 25:23, no Berlin je uspio izjednačiti. Imao je Balingen-Weilstetten napad za pobjedu, ali nisu ga uspjeli iskoristiti. Kod domaćina su po četiri pogodaka postigli Philipp Müller i Sascha Ilitsch dok je kod gostiju pet pogodaka zabio Michal Kubisztal uz dva sedmerca.

U zadnjem susretu dana, odigranom u Nordhornu, također su podijeljeni bodovi. Na poluvremenu nije izgledalo tako obzirom da je Göppingen na odmor otišao sa najvećom prednošću na susretu, 17:11.

Međutim, u nastavku su domaći odigrali koncentriranije i u 47. minuti stigli do 21:21. Gosti su ponovno dolazili do tri pogotka prednosti i minutu i pol prije kraja imali su 29:27.No, na devet sekundi od kraja Nordhorn je uspio izjednačiti s dva uzastopna pogotka Nickyja Verjansa.

Dvije sekunde prije kraja susreta dosuđen je sedmerac za goste i isključeni su dvojica domaćih medju kojima i Goran Šprem i jedan gostujući igrač. Ipak, Nicolae Dragos Oprea nije realizirao sedmerac i propustio je donijeti pobjedu svojima.

Kod Nordhorna je sedam pogodaka postigao Steffen Weinhold, a Goran Šprem nije bio posebno inspiriran, zabio je tek jedan pogodak, promašio jedan sedmerac i zaradio već spomenuti crveni karton na kraju utakmice. Kod gostiju je Michael Schweikardt postigao sedam pogodaka od kojih četiri sa sedam metara.

12TV Großwallstadt 341034:1018+1626
13Minden 34914:1018-10425
14Wetzlar 34927:975-4823
15HBW Balingen-Weilstetten 34949:1006-5723
16TSV Bayer Dormagen 34871:1027-15619
17Stralsunder HV 34802:1196-3946
18TUSEM Essen 34849:1202-3533