Inter 3:0 Siena
Siena

Inter pobjedom proslavio Scudetto

Ivana Spahija • nedjelja, 17.05.2009.

Svečano je bilo na San Siru u posljednjoj utakmici 36. kola Serie A. Stari-novi prvak Inter već jučer osigurani četvrti uzastopni naslov prvaka Italije proslavio je ispred vlastitih navijača uvjerljivom pobjedom nad Sienom, nakon koje je uslijedio vatromet oduševljenja usred Milana...

Odličnu sezonu nogometaši Intera zaokružili su četvrtim uzastopnim Scudettom, prvim osvojenim pod paskom Josea Mourinha. Iako je Milan porazom od Udinesea još dan ranije predao naslov u ruke gradskom rivalu, Inter je prvo mjesto dodatno zapečatio uvjerljivom pobjedom od 3:0 nad Sienom, nakon koje je uslijedila fešta na ovaj put crno-plavo obojenom San Siru.

Momčad Josea Mourinha doista je bila nedodirljiva gotovo od samog početka sezone, i iako se u posljednjih nekoliko kola Milan približio gradskom rivalu, nije uspio ugroziti četvrti za redom, a ukupno 17. naslov Intera.

Što se same utakmice sa Sienom tiče, Inter je očekivano dominirao tijekom svih 90 minuta, što je u konačnici okrunio s tri pogotka u mreži gostujućeg vratara Curcija. Inter je poveo pred sam kraj prvog dijela, točnije, u 45. minuti, zahvaljujući pogotku Cambiassa. Dobra igra crno-plavih ponovno je urodila plodom u 52. minuti, Figo je dobro uposlio Balotellija, koji je bez problema loptu poslao u mrežu Siene za vodstvo Intera od 2:0.

Niti gosti nisu bili potpuno bez prilika, Calaio je u 54. minuti gađao pokraj gola Intera, a samo nekoliko centimetara je nedostajalo da se udarac Coppole iz 75. minute nađe u mreži Julia Cesara. Promašaje gostiju crno-plavi su kaznili samo minutu kasnije kada je Ibrahimović nakon odličnog ubačaja Mancinija lijepim pogotkom postavio rezultat za konačnih 3:0 i veliko slavlje domaćih navijača na San Siru.