Grafičar korak do naslova

Petar Plevnik • četvrtak, 21.05.2009.

Zahvaljujući pobjedi nad Višnjevcem te porazima glavnih konkurenata Graničara i Križevaca nogometaši Grafičar Vodovoda nakon 31. kola Treće HNL Istok korak su bliže naslovu prvaka...

Iako je još jednom nastupio s nekolicinom juniora u početnom sastavu, Grafičar Vodovod i u takvom je izdanju protiv Višnjevca došao do tri boda. Domaćini su poveli u 15. minuti preko Kuburića, da bi zasluženo izjednačenje gostima donio Lešić u 61. minuti. Kada se činilo da bi Višnjevac, koji u cijelom prvenstvu nije osvojio ni bod u gostima, mogao do kompletnog plijena, Kuburić sjajnim pogotkom u 63. minuti donosi Grafičaru tri boda.

Nakon što su u subotu na domaćem terenu svladali Grafičar, nogometaši Croatije u susretu protiv Graničara priredili su još jedno iznenađenje. Pogocima Vračevića i Tančika iz 11-eraca u nastavku susreta đakovčani su stigli do vrijedna tri boda u borbi za očuvanje trećeligaškog statusa.

Neuspješan je na gostovanju bio još jedan kandidat za vrh, momčad Križevaca, koja je s 3:1 poražena od Nedelišća. Domaćini su poveli u 47. minuti preko Dumančića, da bi Hotko u 66. minuti izjednačio za goste. Do pobjede Nedelišće stiže u završnici susreta zahvaljujući pogocima Bakse u 84. i 90. minuti.

Vrlo zanimljiv susret viđen je u Virovitici, gdje je istoimeni domaćin s 3:2 svladao Mladost iz Preloga. Iako su domaćini pogocima Pleića iz 11. i 39. minute na odmor otišli s dva pogotka prednosti, u nastavku susreta gosti s igrače manje preko Radikovića u 50. te Habuša u 66. minuti dolae do izjednačenja. Domaćine je blamaže ipak spasio Dežmarić koji dvije minute prije kraja susreta postavlja konačnih 3:2

U dvoboju donjeg doma bodove u Koprivnici podijelili su istoimeni domaćin i Olimpija. Iako su Osječani početkom nastavka imali vodstvo od 3:1, (Golubić 36./Škorić 7., Buljević, Čerkez 46. minuta) domaćini preko Golubića i Šoštarića uspijevaju spasiti bod.

Pobjednika nije bilo ni u Našicama, gdje su bodove podijeli domaći NAŠK te Bjelovar. Poredski je u 42. minuti doveo goste u vodstvo, da bi Prišć u trećoj minuti nastavka postavio konačnih 1:1.

Zahvaljujući pobjedi nad favoriziranim Đakovom nadu u ostanak u trećeligaškom društvu zadržalo je Belišće. Do tri vrijedna boda domaćini su stigli pogotkom Lukašeka u 36. minuti.

Jedan pogodak presudio je i pobjednika susreta u Cerniku, gdje je domaća Mladost zahvaljujući pogotku Jurakovića iz 60. minute svladala Slaviju.