Suarez za trijumf Ajaxa

Vedran Babić • subota, 08.08.2009.

Tek u posljednjih 20 minuta utakmice 2. kola nizozemskog prvenstva Ajax je kod kuće opravdao ulogu favorita i slomio otpor novog prvoligaša Waalwijka, porazivši ga 4:1 uz hat-trick Luisa Suareza...

Najpoznatiji nizozemski klub upisao je i drugu rezultatski uvjerljivu pobjedu u prvenstvu. Nakon slavlja u Groningenu (2:0) nogometaši Ajaxa su večeras s 4:1 ispratili Waalwijk. Iako rezultat to ne sugerira, gosti su 70 minuta pružali odličan otpor i dobro namučili Kopljanike, koji su na kraju zahvaljujući trima pogocima Luisa Suareza osvojili nova tri boda.

Ajax je poveo u desetoj minuti preko Gregoryja van der Wiela (asistencija Cvitanića), a Waalwijk je izjednačio u 31. (Benjamin De Ceulaer). Do 70. minute Ajax je bio dominantniji, ali bez uspjeha, da bi onda branič gostiju Wouter Gudde zaradio drugi žuti karton zbog prekršaja na Miralemu Sulejmaniju, koji je u 58. minuti zamijenio Cvitanića.

Da stvar po Waalwijk bude gora, Gudde je prekršaj skrivio u kaznenom prostoru, pa je loptu na bijelu točku postavio Suarez. Argentinac je bio precizan i zabio za 2:1 Ajaxa. Taj pogodak pokazao se kao presudan, jer je Suarez još dvaput matirao gostujućeg golmana i utakmicu zaokružio hat-trickom.

U drugom susretu večeri nije bilo pobjednika - Roda i Groningen odigrali su 1:1, iako su gosti od 51. minute igrali s igračem manje.

Sutra je na rasporedu još pet utakmica, među kojima i derbi kola između Twentea i PSV-a (14.30 sati).