Bez pobjednika u derbiju

Vedran Babić • nedjelja, 09.08.2009.

Od pet današnjih dvoboja 2. kola nizozemske lige čak četiri su završena bez pobjednika. Jedan od tih bio je i derbi kola između Twentea i PSV-a (1:1)...

Nakon europskih iskušenja sredinom tjedna Twente i PSV odmjerili su snage u međusobnom okršaju u sklopu 2. kola Eredivisie. Momčad Stevea McClarena u dramatičnim je okolnostima ispala od Sportinga u 3. pretkolu Lige prvaka, dok je PSV s 1:0 slavio protiv Černog Mora na gostovanju i izborio plasman u 4. pretkolo Europske lige.

Pred gotovo do kraja ispunjenim tribinama stadiona u Enschedeu (nešto manje od 24.000 gledatelja), Twente je poveo u 18. minuti pogotkom brazilskog braniča Douglasa, koji je zabio i vodeći pogodak u spomenutoj utakmici protiv Sportinga.

Ipak, PSV, koji je u prvom kolu prvenstva pred svojim navijačima osvojio tek bod protiv Venla, brzo se oporavio i izjednačio samo šest minuta poslije preko mladog Mađara Balazsa Dzsudzsaka. To je bio i posljednji pogodak na utakmici, premda je do kraja Twente bio bliže pobjedi.

U ostalim utakmicama samo je Utrecht stigao do punog plijena protiv Willema, ostvarivši i drugu pobjedu identičnim rezultatom (1:0). Utakmice Venlo - Den Haag, Vitesse - Feyenoord i NAC - Heracles završile su neodlučenim rezultatom.