AZ upisao prvu pobjedu

Vedran Babić • petak, 07.08.2009.

Drugo kolo nizozemskog prvenstva otvoreno je večeras dvama utakmicama u Alkmaaru, odnosno Nijmegenu. Branitelj naslova AZ savladao je Spartu i ostvario prvu pobjedu, a NEC je s visokih 4:1 nanio poraz Heerenveenu.

Razočaravajući poraz kod Heraclesa prošlog vikenda (3:2) na otvaranju prvenstva ipak nije ostavio dubljeg traga na nogometašima novog nizozemskog prvaka. AZ je večeras odigrao šampionski i s rutinskih 2:0 upisao prvi trobod ove sezone. Strijelci su bili Moussa Dembele u 6. i Mounir El Hamdaoui u 64. minuti susreta.

Sparta je i u prvom kolu poražena identičnim rezultatom od Twentea, pa se može reći da zaista nije imala sreće što se ždrijeba u prva dva kola tiče.

U prvoj utakmici večeri NEC je pred svojim navijačima s 4:1 nadigrao Heerenveen i tako ga ostavio na samo jednom bodu iz prve dvije utakmice. Bez Danijela Pranjića Heerenveen kao da je izgubljen, a potvrdila je to i ova utakmica u kojoj su domaćini poveli nakon samo šest minuta igre pogotkom Björna Vleminckxa.

Na drugi pogodak čekalo se do 56. minute kada je precizan bio Erton Fejzullahu, a pobjedu je trećim pogotkom u 65. potvrdio Youssef El Akchaoui. U 82. Vleminckx je povisio na 4:0, a počasni pogodak za Heerenveen zabio je pet minuta prije kraja Michal Papadopulos.