2. Hrvatska nogometna liga, 1. kolo, 22.08.2009, 17:00 h, Sisak, Gradski stadion, gledatelja: 200
Suci: Kristijan Strusa (Čemernica), Boris Nago (Belišće), Goran Loparac (Sladojevci)

Branimir Korać • subota, 22.08.2009.

U susretu prvog kola Druge HNL Segesta je ugostila momčad Mosora i upisala poraz 2:0. Vrlo loša predstava Segestaša i mlada momčad iz Žrnovnice posve zasluženo odnosi tri boda...

Nenad Dedić
61'
3
Veton Martinaj
74'

Deni Đuras
74'
3
Stipe Čulo
85'

Marino Tudor
88'
Mirko Grabovac

Segesta je na ulasku u novu sezonu neočekivano prosula bodove na svom travnjaku protiv Mosora. Siščani su u sezonu ušli bez igrača sa strane orijentirani isključivo na domaće igrače, no nekolicina njih preskočila je i dva razreda natjecanja i to se osjetilo na terenu. Mosor je u Sisak doputovao s čak deset igrača u prvih 11 1988. godišta i mlađih, no i ti klinci, neki od njih i 18-godišnjaci, bili su bolji i slavili su.

Do prvog pogotka igralo se većinom na polovici gostiju, međutim nije Segesta bila konkretna i izuzev jednog pokušaja Dumbovića, nije bilo ozbiljnijih prijetnji.

U 27. minuti šok za domaćina. Gosti su dobili iskosa slobodan udarac koji je sjajno izveo Leopold Novak, u skoku je najviši bio Tonči Radovniković i poslao loptu u mrežu kraj nemoćnog Kobetića.

Bilo je to sve što smo vidjeli u slabom prvom poluvremenu na sisačkom Gradskom stadionu gdje se na otvaranju sezone skupilo tek navučenih 200-tinjak gledatelja.

U drugom poluvremenu u 53. minuti domaćin je tražio jedanaesterac nakon pada Dumbovića u 16 metara, no sudac je bio blizu i procijenio je kako nema prekršaja.

Segesta je počela malo pritiskati, ali i dalje su to bili jalovi napadi, a jedno kompliciranje na polovici Mosora je kažnjeno. Igrala se 71. minuti kada je Leopold Novak krenuo u kontru, pretrčao više od 60 metara prije nego je poslao loptu pokraj Kobetića.

Ostatak susreta bilo je jasno kako će bodovi za Žrnovnicu, a gosti su mogli i do trećeg pogotka, no Novak je u još jednoj kontri ipak nadmudren od strane Kobetića.

Vrlo loš ulazak u sezonu Siščana kojima predstoji izgleda teška borba za izbjegavanje onih najkritičnijih pozicija u borbi za ostanak.