Proradila Milanova brazilska veza

Ivana Spahija • subota, 22.08.2009.

Brazilski trokut u Milanu, Pato, Ronaldinho i trener Leonardo, uspješno je otvorio novu sezonu Rossonera. Milan je u prvom kolu Serie A na gostovanju kod Siene upisao pobjedu rezultatom 2:1, a oba su pogotka djela "malog čarobnjaka" Pata. Time je Brazilac barem malo utišao gnjev navijača Milana. U drugom susretu dana, bodove su podijelile Bologna i Fiorentina.

Nogometaši Milana uspješno su otvorili sezonu, pod vodstvom novog trenera Leonarda, a bez glavnog "motora" momčadi Kake, Rossoneri su slavili na gostovanju kod Siene i rezultatom 2:1 uzeli prva tri boda u novoj sezoni.

Prvo ime susreta je mladi Pato, koji je nakon odlaska slavnog sunarodnjaka Kake gurnut u prvi plan. Mladi Brazilac se doista i iskazao te s dvama postignutim pogocima malo smirio uzavrele strasti ultrasa, koji su uoči početka sezone prijetili igračima. Naš Mato Jajalo još će pričekati s debijem u Serie A, u ovom susretu nije ga bilo na popisu igrača Siene.

Leonardo je susret započeo s Ronaldinhom u prvom sastavu, a na klupi je ostao Filippo Inzaghi. Milan je pritisnuo već od prve minute, a mreža Siene prvi put se zatresla nakon 23 minute igre, ali je pogodak Ronaldinha poništen jer je Pato smetao domaćem vrataru Curciju. Mladi je Brazilac svoju pogrešku ispravio u 29. minuti i svojim je pogotkom Milanu donio prednost od 1:0.

No, samo pet minuta kasnije uzvratili su i domaćini koji su preko Ghezzala poravnali rezultat na 1:1. Konačan je rezultat na 2:1 za Milan postavio Pato pogotkom u 47. minuti susreta nakon odlične asistencije Ronaldinha.

Milan je u 68. minuti mogao i do trećeg pogotka, ali je dobar pokušaj Ronaldinha uspio zaustaviti Curci. "Brazilska veza" u redovima Rossonera pokazala se funkcionalnom protiv objektivno ipak slabašnije Siene, a nadolazeći susreti će pokazati nalazi li se Milan na putu izlaska iz krize.

Prve bodove u novoj sezoni podijelile su Bologna i Fiorentina odigravši neodlučenih 1:1 u derbiju koji nosi naziv Derby dell'Appennino (derbi Apenina). Remi više ide na ruku domaćinima, s obzirom da su Viole ciljale na sva tri boda iz ovog dvoboja.

Domaćini su šokirali goste iz Firenze vodstvom već u 24. minuti. Bombardini je izveo udarac iz kuta, a Osvaldo loptu pospremio u mrežu Freya. Rezultat je na konačnih 1:1 postavio Adrian Mutu u 63. minuti susreta lijepim pogotkom izvan ruba prostora.