Real lako sa Zahorinim Rosenborgom

Mihaela Bradovski • utorak, 25.08.2009.

Madridski Real uzeo je trofej Santiago Bernabeu pobjedom protiv Rosenborga 4:0. U neravnopravnom dvoboju Real je bio puno bolji protivnik i očekivano je slavio...

Trofej Santiago Bernabeu ostaje na Santiago Bernabeuu. U finalnom dvoboju real je nadigrao Rosenborg iz Trondheima s 4:0 i zasluženo uzeo trofej, a slast nastupa osjetio je i naš Dario Zahora koji je u samoj završnici ušao na travnjak, no nije imao priliku nešto pokazati.

Real je posve dominirao susretom i zasluženo slavio. Domaćin je poveo u ranoj fazi susreta kada je Marcelo lijepo proigrao Karima Benzemu, a ovaj pogodio za 1:0. U 26. minuti već je bilo 2:0, a sve je napravio Lassana Diarra koji je iznenadio norveškog vratara Hansena.

Treći pogodak pao je u suradnji Cristiana Ronalda i Benzeme, a mladi Francuz upisao se po drugi put među strijelce i s 3:0 se otišlo na odmor.

U drugom dijelu viđen je samo jedan pogodak, a strijelac je bio Raul koji je glavom lijepo poslao loptu u kut nakon ubacivanja iz kornera Granera.

Nakon dužeg vremena na terenu su se našli i Ruud van Nistelrooy i Mahamadou Diarra, obojica su ušli u drugom poluvremenu nakon dugih pauza zbog ozljede. Van Nistelrooy nije igrao od listopada prošle godine, a Diarra od ožujka ove godine.