Gužva u šesnaestercu

Maja Giljanović • nedjelja, 06.09.2009.

Sedmo kolu CONCACAF-a uzburkalo je situaciju u kvalifikacijama u Sjevernoj i Srednjoj Americi. Kostarika je platila skupu cijenu nakon što je u neprepoznatljivom izdanju kući izgubila 3:0 od Meksika.

Kostarika je nakon šest kola posljednje faze kvalifikacija CONCACAF-a zauzimala prvo mjesto i dičila se čistom listom na svom poprilično zloglasnom stadionu Saprissa. Meksiko se, međutim, nije dao obeshrabriti, golovima je Giovannija Dos Santosa, Guillerma Franca i Andresa Guardada ubilježio svoju prvu gostujuću pobjedu i zbog bolje je gol-razlike (pet golova) preskočio Kostarikance na trećem mjestu koje osigurava izravan plasman na SP.

Kostarika je s prvog skliznula na tek četvrto mjesto iako joj prvi Honduras bježi samo bod. Honduras je razbio Trinidad&Tobago (Pavon dvaput, Guevara i Suazo), a 13 bodova imaju i Amerikanci nakon što su u Salt Lake Cityju preokrenuli protiv Salvadora (Castillo) i slavili golovima Clinta Dempseya u 41. i Jozyja Altidorea u 45. minuti (izbornik SAD-a Bob Bradley svijeću može upaliti i za koji je u 87. minuti skinuo 100 %-tnu šansu Reyesa).

U osmom kolu u srijedu Honduras putuje u Meksiko, Trinidad&Tobago je domaćin SAD-u, a Kostarika gostuje u Salvadoru.