Juventus gazi sve, Milan razočarao

Ivana Spahija • subota, 12.09.2009.

Odigrana su dva susreta trećeg kola Serie A. Nogometaši Juventusa nastavili su stopostotan učinak pobjedom nad Lazijem na rimskom Olimpicu i time su preuzeli vrh ljestvice. Novo razočaranje ostvario je Milan gostujućim remijem kod Livorna, čime je drugo kolo za redom ostao bez pobjede...

Juventus nastavlja s ostvarivanjem najava s početka sezone, Stara dama ozbiljno se primila posla i lova oko naslova te je i u trećem kolu uzela sva tri boda. Torinezi su u dobroj predstavi na rimskom Olimpicu rezultatom 2:0 svladali Lazio i time zasjeli na čelo ljestvice. Momčad Cire Ferrare je nakon Rome svladala još jednog teškog protivnika i može biti vrlo zadovoljna dosadašnjim učinkom.

Prvo poluvrijeme proteklo je bez pogodaka iako se domaći vratar Muslera više puta našao "na streljani". Svoj je udarac u desetoj minuti isprobao Trezeguet i natjerao Musleru na reakciju, a četiri minute kasnije domaći je vratar dva puta dobro obranio opasne pokušaje Francuza i Camoranesija. Niti Lazio nije ostao bez pokušaja, raspoloženi Baronio je dva puta bio u prilici zatresti mrežu gostiju, ali je dobro reagirao Buffon.

U nastavku su silovito nastavili nogometaši Juventusa koji su dominaciju zasluženo okrunili pogotkom u 72. minuti susreta. Marchisio i Amauri izazvali su pomutnju u prostoru domaćina, a loptu je prihvatio Caceres i pospremio je u mrežu Muslere za vodstvo Juventusa od 1:0. Pobjedu Stare dame potvrdio je Trezeguet pogotkom u drugoj minuti sudačke nadoknade. Juventus je nastavio sa savršenim učinkom u prva tri kola, dok je Lazio upisao prvi ovosezonski poraz, ali i dalje ostaje pri samom vrhu ljestvice, točnije, na četvrtom mjestu.

Nakon katastrofe i potopa od Intera u prošlom kolu, nogometaši Milana nastavili su s razočaranjima i u Livornu uzeli tek bod istoimenom klubu u susretu koji je završio s mršavih 0:0. Rossoneri su ponovno prikazali sve slabosti svoje igre i unatoč brojnim pokušajima, nisu uspjeli doći do pogotka. Dario Knežević nije bio na popisu igrača Livorna za ovaj susret.

Prvim poluvremenom dominirali su domaćini, dvije lijepe prilike za pogodak propustio je Lucarelli u desetoj, odnosno 19. minuti susreta. Milan se probudio tek sredinom prvog dijela kada je pokušaj Pata iz 37. minute uspio obraniti domaći vratar De Lucia.

Drugi dio donio je bolju igru gostiju, crveno-crni su redali priliku za prilikom, ali bez realizacije. Najveću priliku za pogodak u utakmici propustio je Pirlo u 60. minuti iz slobodnog udarca pogodivši gredu gola Livorna. Vratima domaćina do kraja susreta u nekoliko su navrata zaprijetili Inzaghi i Pato, ali bez uspjeha. Momčad Brazilca Leonarda razočarana se vraća na San Siro, nakon ugodnog početka i dobre igre prikazane u dvoboju sa Sienom, Milan je odmah u nastavku otkrio stare slabosti i vratio se lošim navikama prosipanja bodova protiv objektivno slabijih momčadi.