Hrvatska - Njemačka

Branimir Korać • utorak, 15.09.2009.

Hrvatski košarkaši hvataju posljednji vlak za četvrtfinale Eurobasketa. U utakmici velikih uloga igraju protiv Njemačke, a računica je posve jasna - pobjednik hvata četvrtu poziciju i četvrtfinale, poraženi završava svoj nastup na Europskom prvenstvu. Tijek susreta možete pratiti na Sportnet.hr...

HRVATSKA - NJEMAČKA 70:68 (20:19, 37:32, 49:50) KRAJ

40' Greene promašuje tricu, Rozić skače, tri sekunde prije kraja! Ima Roza slobodna bacanja. Sprema jedno i to je dovoljno! Hamannova trica sa sirenom nije važna. Hrvatska je izvukla pobjedu i ide u Katowice u četvrtfinale!

40' Nevjerojatno! Schaffartzik 12 sekundi do kraja baca još jednu tešku tricu i smanjuje na 67:65. Kus ubacuje slobodna. 12 sekundi, oplus četiri.

40' Schaffartzik trica. 36 sekundi do kraja za naš napad. Planinić 67:62!

39' Krasno dodavanje Ukića za Banića, prekršaj nad Baniću koji ide na liniju bacanja, 1:10 do kraja. Lakše se diše - 65:59.

39' Minuta i pol do kraja, Jagla promašuje tricu!

39' Lončar trica! 64:59, akcija u kojoj je bilo svega, ali Lončar sprema!

38' Femerling ubacuje dva bacanja, 61:59.

38' Hvala Pope! Popović krade zbunjenim Nijemcima, odlazi u kontru i zabija za ugodnijih plus četiri. 2:45 do kraja.

37' Prekršaj Femerlinga, Njemačka u bonusu. Ukić iz teške situacije za 59:57!

37' 3:54 do kraja.

36' ROKOOOOOOOO! 57:57, može se i mora! Femerling gubi loptu, imamo napad kod 57:57.

36' Planiniću četvrti faul pa nakon toga krađa, ali Planinić promašuje tricu. Četiri i pol minute do kraja, naša lopta kod 57:55 za Njemačku.

35' Neće ni slobodna, Roko ubacuje samo jedno. Minus dva.

34' Sad i nesreća, Ukiću se nećkala lopta i izašla izvan obruča. Njemačka srećom griješi, tri sekunde.

34' Dobra obrana srećom, Njemačka je imala napad na plus tri, ali srećom obranili smo se. Mora se poentirati na drugoj strani.

33' Vujčiću ništa ne polazi za rukom, izgubio je loptu i Nijemci imaju napad za vodstvo. Staiger trica za 57:54.

32' NAPOKON nešto odigrano, Planinić trica za 52:50.

31' Posljednjih deset minuta. Ne treba govoriti što bi značio poraz.

30' Popović je ubacio oba bacanje, Femerling na drugoj strani prodao loptu, imali smo napad kojeg Planinić nije realizirao - promašio je tricu. Njemačka je na drugoj strani brzo reagirala, Hamann je otišao na ulaz i položio za prednost uoči posljednje četvrtine 50:49.

30' Zadnja minuta treće četvrtine. Kriza je na vrhuncu, moramo krenuti. Njemačka vodi 48:47.

28' Nicević nastavlja seriju nakon ubačaja Schultzea. Držimo četiri. Steiger zabija za novo smanjenje 47:46.

28' Nakon dugo vremena zabijamo, Nicević s dva metra licem prema košu za 45:41. Njemačka je propustila nekoliko prilika za poravnanje.

27' Čini se da se lagano počinje uvlačiti nervoza, u napadu to izgleda sve konfuznije, sreća da Nijemci nisu neka posebna klasa.

26' Nije idealno, vodimo i dalje, ali većina koševa je prošla na individualne akcije.

25' Evo prve trice Njemačke u nastavku, Schultze sprema za 43:41.

25' U petoj minuti drugog poluvremena ušao je prvi put Vujčić, još nismo vidjeli samo Stojića.

24' Femerling radi probleme našim centrima, tko bi rekao da se čovjek umirovio pa vratio pomoći zbog previše izostanaka.

24' Još jedna solo akcija Ukića za održavanje prednosti na sedam poena viška.

23' Raspucavanje s obje strane. Tri minute igre 2:2. Sada Ukić 1 na 1 prolazi 41:34.

21' Banić drugo poluvrijeme otvara šutom za 39:32.

21' Počelo je ključno drugo poluvrijeme.

20' Rozić promašio tricu prerano, 16 sekundi prije kraja, Jagla je nešto ispetljao ispod koša na drugoj strani i sekundu prije kraja poluvremena smanjio na 37:32. Ukić, Popović i Planinić učinkom naša prva imena, na drugoj strani 6/13 njemačka trica i to nam je najveći problem. Srećom, Nijemci su to kompenzirali izgubljenim loptama.

20' Zadnja minuta prvog poluvremena, još jedna blokada Lončara, ali ne idemo na iznad deset poena viška. Jagla je ubacio tricu 32 sekunde do kraja.

17' Popović je krenuo, trica za 32:24. Istom mjerom vraća Schaffartzik.

16' Ali uporno dajemo priliku Njemačkoj. Sada Kus radi faul u napadu na minus tri. Prije toga je Prkačin promašio zicer. Srećom, Nijemci nisu precizni, Popović ubacuje za 29:24.

15' Ovo valja pogledati više puta, jako lijepa blokada Lončara nad Jaglom.

14' U 14. minuti Hamann postiže prve njemačke poene iz igre u drugoj četvrtini.

12' Čistu kontru upropastio je Planinić izgubivši kontrolu nad loptom, ai Nijemci ne kažnjavaju i imamo i daje napad na plus tri. Nicević 24:19.

11' U drugu četvrtinu krećemo s centarskim parom Lončar - Nicević, jedino još Vujčić od visokih nije ulazio.

10' Završena je prva četvrtina, imamo minimalno vodstvo 20:19.

9' Tako je kad te krene, sada opet Jagla sprema tricu preko ruke za prvo vodstvo Njemačke. Imali smo 14:3, sada je 19:18 za Njemačku.

9' Trpaju trice i dalje, ponovno Schaffartzik za kojeg se zna kako je vrlo opasan na trici, a ponovno je ostao posve sam. Njemačka je tu, minus dva, a obzirom da je Prkačin napravio faul u napadu, imaju i napad.

8' S prvim izmjenama u napadu imamo problema, Jagla tricom smanjuje na 16:13.

7' Tricom iz kuta Schaffartzik smanjuje na 16:10.

6' Sada lijep potez mladog Benzinga koji je fino ispivotirao oko Rozića i smanjio na 14:7.

6' Bauermann mijenja kao na tekućoj vrpci, a Hrvatska igra jako dobro. Ukić zabija za 14:3.

4' Dobra akcija gotovo cijele petorke, na kraju polaže Kasun za najviših 10:2.

4' Dobro funkcionira naša obrana u početku, sada je Greene "prošetao" i svirani su koraci. Imamo plus šest i napad, a Bauermann je zvao minutu odmora već sada.

3' Imamo prvo vodstvo, Ukić je pogodio otvorenu tricu, 5:2. Priključio se tricom i Planinić za 8:2.

1' Agresivna njemačka obrana, Rozić ipak ubacuje prve naše poene na susretu.

1' Počeo je ogled u Bydgoszczu, prvi napad Njemačka.

Repeša će krenuti s petorkom Planinić, Ukić, Rozić, Banić i Kasun dok Nijemci šalju petorku Hamann, Greene, Wysocki, Ohlbrecht, Femerling.

Dolinek, Boltauzer i Brazauskas dijelit će večeras pravdu.

Uz dosta promjenjivu igru s velikim razdobljima praznog hoda, Hrvatska se dovela u situaciju da u posljednjem susretu u skupini drugog kruga igra utakmicu za "goli život". Protivnik će biti Nijemci kojima je ova utakmica također sve ili ništa.