Juventusu ne smeta ni oluja

Ivana Spahija • subota, 19.09.2009.

U vrlo teškim uvjetima i po velikom nevremenu koje se nadvilo nad Torino, Juventus je u rutinski odradio posao četvrtog kola Serie A i rezultatom 2:0 svladao goste iz Livorna. Time je Stara dama ostala na samom vrhu ljestvice te i dalje ima stopostotan učinak u prvenstvu. U drugom susretu dana, bodove su podijelili Napoli i Udinese...

Nogometaši Juventusa nastavili su od prvog kola započeti niz pobjeda te su četvrti put za redom uzeli sva tri boda. Najnovija "žrtva" Stare dame bila je momčad Livorna koja je na Olimpijskom stadionu u Torinu kapitulirala rezultatom 2:0. Juventusu nije smetao ni pljusak koji se obrušio na Torino, bijelo-crni rutinski su arhivirali Livorno i zapečatili prvo mjesto na ljestvici. Naš Dario Knežević ovaj je susret proveo na klupi gostiju.

Domaćini su krenuli silovito od samog početka i već u osmoj minuti tresla se mreža Livorna. Camoranesi je idealno ubacio u sredinu za Iaquintu, koji nije propustio priliku pospremiti loptu u mrežu gostujućeg vratara De Lucije za vodstvo Juventusa od 1:0. No, dvije minute kasnije zaprijetili su i gosti, odličan pokušaj Pulzettija jedva je uspio zaustaviti Buffon.

Juventus je i dalje nastavio pritisak na obranu Livorna, nelošu priliku je u 20. minuti prokockao Trezeguet, ali je vratar gostiju ponovno kapitulirao u 30. minuti. U ulozi asistenta ponovno se našao Camoranesi, ovaj put je dobro uposlio Marchisija koji je samo "dovršio posao" i matirao De Luciju za vodstvo domaćina od 2:0.

Drugo poluvrijeme ponudilo je nalete gostiju iz Livorna, pokušaj Lucarellija iz 52. minute dobro je obranio Buffon, a četiri minute kasnije vratar Juventusa krajnjim je snagama uspio izbiti opasan pokušaj Tavana. Niti domaćini nisu ostali bez pokušaja, pogotku su najbliže bili u 62. minuti kada je Trezeguet pogodio vratnicu gola Livorna. Semafor se ipak zaustavio na konačnih 2:0 za sva tri boda Juventusu i zasluženi ostanak na samom vrhu.

U drugoj utakmici dana, Napoli i Udinese podijelili su bodove rezultatom 0:0. Domaćini iz Napulja imali su gotovo dvostruko više prilika za pogodak od gostiju, ali ih nisu uspjeli realizirati. Uz to, Udineseu je poništen pogodak u 38. minuti zbog navodnog zaleđa Antonija Di Natalea. Udinese je nakon ove raspodjele bodova došao na sedmo mjesto, dok je Napoli trenutno deseti.