Bayern u Kupu slomio Oberhausen

Mihaela Bradovski • utorak, 22.09.2009.

Bayern je odlično otvorio nastup u Kupu Njemačke i s pet golova u mreži ispratio Oberhausen. Ostali susreti bili su puno izjednačeniji, a teške pobjede ostvarili su Hoffenheim, Trier i Duisburg...

Bayern nije imao problema u prvoj rundi Kupa Njemačke. Protivnik je bio Oberhausen, član 2. Bundeslige, a Bavarci su slavili s visokih 5:0. Gosti su se dobro držali prvih dvadesetak minuta nakon čega je Bayern posve preuzeo kontrolu i lako otišao do pobjede. U 20. minuti Lahm je bio strijelac za vodstvo 1:0, a na odmor se otišlo s vodstvom 2:0 zahvaljujući Mariju Gomezu.

U drugom dijelu potpuna dominacija Bayerna koji s lakoćom uz dva pogotka Daniela Buytena te jedan mladog Thomasa Müllera odlazi do visokih 5:0. Ivica Olić prosjedio je svih 90 minuta na klupi dok Danijel Pranjić nije bio u konkurenciji za nastup.

Dramatičnom završnicom Duisburg je u Mönchengladbachu iznenadio Borussiju i svladao ju s 1:0. U prvom poluvremenu Borussia je bila bolja, ali to nije konkretizirala pogotkom i u drugih 45 minuta viđen je posve izjednačen meč. Duisburg je na kraju bio sretniji i u 92. minuti stigao do pobjede pogotkom bivšeg igrača Borussije Kristoffera Andersena.

Hoffenheim je bez Josipa Šimunića slavio s minimalnih 1:0 u Nürnbergu i prošao daje. Jedini pogodak u prosječnoj utakmici postigao je Per Nilsson u 34. minuti utakmice. Domaćin je pokušao izjednačiti, na početku drugog dijela izgledao opasno, ai nakon tog početnog pritiska u drugom poluvremenu više nije mogao do pobjede.

Andre Mijatović s Arminijom upisao je poraz u produžecima kod Triera 4:2. Imala je Arminia na početku drugog poluvremena rano vodstvo 2:0 pogocima Janjića, ali Sahr Senesie postiže dva pogotka i poravnava na 2:2. Otišlo se u produžetak gdje nije bilo pogodaka do 110. minute kada Senesie asistira Risseru, a ovaj šalje loptu u mrežu. Konačnih 4:2 svojim trećim pogotkom postavio je Senesie. Mijatović je za goste odigrao svih 120 minuta.

Laganu pobjedu upisala je dortmundska Borussia koja je gostovala kod Karlsruhera. Domaćin je bez nade ostao već u ranoj fazi drugog poluvremena. U prvih 45 minuta Zidan i Barrios doveli su Borussiju do 2:0 da bi na početku drugog poluvremena Barrios zabio još jedan pogodak i riješio pitanje pobjednika. U početnom domaćem sastavu nije bilo Dine Drpića koji je svih 90 minuta prosjedio na klupi.

S identičnim rezultatom Schalke je eliminirao Bochum. Već u devetoj minuti Westermann je zabio za vodstvo momčadi Felixa Magatha, te se s tim rezultatom otišlo i na odmor. Nakon deset minuta idre u drugom dijelu Hilal Altintop povisio je na 2:0, a konačnih 3:0 autogolom je postavio Fuchs u 75. minuti. Ivan Rakitić dobio je posljednjih pola sata.

Fürth je golom Müllera u 120. minuti s 3:2 eliminirao Ahlen, a Koblenz je s 4:2 u produžetku bio bolji od Cottbusa.