Prvijenac Drage Gabrića

Ivor Krapac • petak, 25.09.2009.

Drago Gabrić pamtit će susret s Genclerbirligijem u sedmom kolu turskog prvenstva po svom prvom ligaškom pogotku u dresu Trabzonspora. Donedavni veznjak Hajduka prvi se upisao na semafor u efikasnom remiju, 2:2...

Genclerbirligi i Trabzonspor su u petak odradili međusobni susret u sedmom kolu turskog prvenstva, a u remiju gostujuće momčadi prvi je strijelac bio Drago Gabrić. Nekadašnji Hajdukov veznjak zabio je u četvrtoj minuti.

Trabzonspor je u 16. pogotkom Gustava Colmana povisio na 2:0, a domaći su oživjeli nadu u povratak zaslugom Labinota Harbuzija u 31. minuti. Za konačnih 2:2 pobrinuo se Bilal Cubukcu (76.).

Gabrić je odradio prvih 45 minuta, na poluvremenu ga je zamijenio Alanzinho, dok Hrvoje Čale nije bio u sastavu gostiju.

Nakon ovog remija, Genclerbirligi i Trabzonspor ostali su bodovno poravnati na ljestvici. I jedni i drugi prikupili su po 11 bodova, a Trabzon je korak ispred, četvrti, zbog pogotka bolje gol-razlike.

Na vrhu su Galatasaray i Fenerbahče, koji su u dosadašnjih šest kola ubilježili maksimalnih 18 bodova.