Marseille "popio" tri gola

Maja Giljanović • subota, 26.09.2009.

Marseille je u Valenciennesu u sklopu 7. kola dvaput ispustio gol prednosti, pet minuta prije kraja utakmice primio i treći gol i upisao prvi ovogodišnji poraz u Le Championnatu.

Navijači bivšeg (1993.) europskog prvaka "žestoki" su na VA (skandal s namještanjem utakmica 90-tih) i već su u Marseilleu prije puta upisali bodove, ali u proteklih šest kola najbolji gosti (sedam bodova) poklekli su protiv slabašnog na svom Nungesseru (jedan bod) protivnika.

Marseille je u posljednjih pet gostovanja u Valenciennesu pobijedio samo jednom - prošle godine (3:1) - što su priželjkivali ponoviti večeras i na najbolji se mogući način pripremiti za srijedu i gostovanje u Madridu kod raspucanog Reala (večeras dobili Tenerife 3:0).

Vezane vijesti

Deschampsu se u prvih 20-tak minuta isplatila potpuna ofenziva: gosti su, naime, zaigrali s trojicom napadača Morientesom, Niangom i Brandaom i upravo su prva dvojica i zabijala. Španjolac je u 13. minuti postigao svoj prvi gol u Le Championnatu nakon 2003. u godini provedenoj u Monacu i prvi od dolaska iz Valencije, a Senegalac u 22. svoj peti ovogodišnji kojim je izbio na prvo mjesto ljestvice strijelaca.

Valenciennes se, međutim, nije predavao. Biševac je izjednačio prvi (21.), Ducourtioux (29.) drugi put, a prvu pobjedu pred svojim navijačima u 84. je izborio Schmitz.

Monaco je bez Jerka Leke i Darija Šimića - ni večeras se bivši dinamovci nisu izborili niti za klupu - protiv Saint-Etiennea izgubio prvu ovogodišnju utakmicu na svom Luisu II. Saint-Etienne je na krilima pojačanja Sanoga i Bergessija iščupao pobjedu: gol reprezentativca Obale Bjelokosti iz 3. minute u 54. je poništio Puygrenier, ali je navijače Les Vertsa u 90. minuti obradovao Argentinac svojim četvrtim golom u posljednje tri utakmice (Auxerre i Nice u Liga-kupu).

Grenoble ozlijeđenog Josipa Tadića ni u sedmom kolu nije upisao svoj prvi bod. Na l'Abbe Deschampsu obje su momčadi od 21. minute igrale s devetoricom u polju - Jelen je izgubio živce nakon preoštrog prekršaja Jemmalija - a tri boda Auxerre je izborio golovima Pedrettija (64.) i Hengbarta (84.).

Pobijedili su i Montpellier i Nancy. Montpellier golom Srbina Nenada Džodića u 79. minuti Boulogne-sur-Mer, a Nancy golovima Youssefa Hadjija. Marokanac je prvi gol protiv Sochauxa postigao jedanaestercem a la Panenka u 3., a drugi prekrasnim udarcem s 25 metara u 39. minuti.

PSG-u je bod nakon gola Mvuembe (40.) na Moustoiru protiv Lorienta nakon 408 minuta koliko nije dao gol svojim prvim ovogodišnjim spasio Guillaume Hoarau, ali samo bod nakon 0:2 protiv Monaca i 1:1 protiv Lyona (prethodno su nanizali Le Mans, Valenciennes i Lille) Parižanima je dovoljno tek za šesto mjesto četiri boda iza Bordeauxa koji svoju utakmicu 7. kola (u Bordeauxu protiv Rennesa) igra tek sutra.