Lyon 2:1 Toulouse
Toulouse

Lyon preokrenuo i izbio na čelo

Maja Giljanović • subota, 26.09.2009.

U posljednjoj utakmici večerašnjeg programa 7. kola Le Championnata Lyon je na svom Gerlandu gubio na poluvremenu, ali nakon što je Claude Puel priznao grešku iz prvih 45 minuta i promijenio sustav u 4-3-3 Lavovi su preokrenuli, osvojili tri boda i barem na 24 sata preuzeli prvu poziciju.

U posljednjoj utakmici večeri Lyon - bez Lisandra Lopeza, Michela Bastosa, Jean-Alaina Boumsonga, Edersona, Cesara Delgada i Andersona - prvih je 45 minuta pošteno iživcirao 35.000 navijača na Gerlandu.

Lavovi kojima je poraz Marseillea u Valenciennesu (3:2) otvorio put ka prvom mjestu - barem na 24 sata dok Bordeaux i Rennes ne odigraju sutrašnji derbi - protiv Toulousea su istrčali posloženi u sustav 4-4-2 i u prvom poluvremenu nijednom nisu ozbiljnije zapucali na gol gostiju.

Vezane vijesti

Toulouse koji u Lyonu nije pobijedio još od 1965. poveo je golom Mousse Sissoka u 9. minuti, ali nakon što su propustili (u prvom redu Gignac) podebljati prednost u drugom su dijelu platili skupu cijenu. Puel je spoznao zabludu i igrače prekombinirao u postavku 4-3-3 što mu se isplatilo već u 52. minuti.

Svojim prvim golom u Le Championnatu u svom je prvom nastupu od prve minute - odigrao je prije večeras ukupno 35 minuta ulazeći s klupe - izjednačio 18-godišnji Yannis Tafer, a nakon što je Lyon navalio "viktorija" im je na gol Pelea urodila plodom u 72. minuti (Gomis).

Sedmerostruki su prvaci preuzeli prvu poziciju, ali Bordeaux koji zaostaje jedan bod svoju utakmicu 7. kola tek mora odigrati.

Sedan Ante Rožića je na svom Louisu-Dugauguezu odigrao 0:0 protiv Bresta u osmom kolu Ligue 2, a bivši hajdukovac nije nastupio.