Runje spasio Lens debakla

Maja Giljanović • nedjelja, 27.09.2009.

U 7. kolu Le Championnata Lens hrvatskog reprezentativca Vedrana Runje proveo se poput bosog po trnju na gostovanju u Le Mansu. Sang et Or su na Leon-Bolleeu doživjeli najteži ovosezonski poraz, a od prave katastrofe spasio ih je samo bivši hajdukovac u odličnom izdanju.

Lens je i u prvom kolu u Bordeauxu izgubio tri gola razlike, ali protiv Žirondinaca suigrači su Vedrana Runje barem postigli jedan gol. U Le Mansu su večeras drugu utakmicu zaredom "popili" tri gola samo uz "malu" razliku što su u šesnaestini finala Liga-kupa protiv Montpelliera sredinom tjedna zabili gol više i prošli u osminu finala (4:3 nakon produžetaka).

Runje je triput vadio loptu iz svoje mreže - u 13. i 30. minuti strijelac je bio Thomas i u 62. Le Tallec - ali briljantno je skinuo čak tri stopostotne šanse Maigi, obranio je i ispred Lamaha (u 87. je Belgijac pogodio i prečku) te Helstada i spasio Lens debakla.

U drugoj utakmici Lille je na svom Metropoleu protiv Nice izvukao bod u 89. minuti. Gosti su nakon pet uzastopnih poraza (četiri u Le Championnatu i u srijedu 1:4 protiv Saint-Etiennea u Liga-kupu) prokockali svoju tek drugu ovogodišnju pobjedu, prvu nakon 2:0 u 1. kolu u Saint-Etienneu).

Nice je iskoristila svoju praktički jedinu prigodu i u 61. minuti golom Remyja povela. Odolijevala je - Lille je pogađao okvir gola (Frau) i promašivao odlične prigode (primjerice Obraniak) - sve do 89. minute i više nego zasluženog gola Fraua.