Mallorca uvjerljiva, Xerez slavi

Vedran Attias • nedjelja, 27.09.2009.

U nedjeljnjim utakmicama Primere domaćini su bili uvjerljivi i uglavnom došli do bodova, a jedini gosti koji se kući vraćaju neporaženi su Racing i, potpuno neočekivano, Xerez...

S obzirom da su svi veliki klubovi svoje utakmice odigrali u subotu, red je u nedjeljnjim utakmicama došao na one male. Barcelona, Real, Valencia, Sevilla i Atletico su klubovi koji se redovito svake godine bore za mjesta koja vode u Europu, a u nedjelju su svoje utakmice odigrali oni klubovi koji pune proračune prodajom karate kada jedan od nabrojanih klubova dolazi u goste.

Mallorca je nastavila odličan ulaz u sezonu i upisala i treću domaću pobjedu te tako održala stopostotan score na svojem stadionu uz praznu mrežu. Valladolid je gostovao na Son Moix stadionu, no već nakon četiri minute domaći su pogotkom Nunesa poveli.

Rani pogodak nije otvorio utakmicu pa smo tako na novi čekali do 70. i bilo je to ponovno u mrežu Jacoba. Suarez je lijepo gurnuo Aduriza u sjajnu priliku koju ovaj nije propustio i bilo je to 2:0. Dvije minute kasnije Valero postavlja konačnih 3:0 što je i realan rezultat jer gosti niti jednom nisu zaprijetili domaćinima.

Zanimljivu utakmicu u kojoj su i jedni i drugi vodili, a na kraju osvojili po bod odigrali su Almeria i Racing. Crusat je doveo Almeriju u prednost u 17. minuti, no Tchite u 59. i Racen u 71. okrenuli su rezultat u korist gostiju. Vrijedan bod Almeriji spasio je Uche u posljednjim trenucima utakmice.

Jedan pogodak presudio je utakmicu Osasune i Sportinga, no nažalost po Matu Bilića koji je odradio svih 90 minuta - bio je to onaj Osasune. Trenutak odluke dogodio se u 56. minuti kada je Massoudov centaršut u ruku pogodio Sastrea, a unatoč velikim prosvjedima gostiju - Nekounam je poslao Colinasa u jednu, a loptu u drugu stranu. Bilić je imao priliku izjednačiti na kraju, no njegov udarac glavom nije bio precizan.

Zaragoza je bila vrlo uvjerljiva na La Romaredi protiv Getafea. Pavon je u 17. minuti usmjerio utakmicu prema pobjedi domaćih, a kada je Tapias samo sedam minuta kasnije postavio 2:0 - bilo je jasno kako bodovi ostaju Zaragozi. Tapias je u 81. minuti zabio svoj drugi gol, a Marko Babić dobro je odradio 72 minute kada je umjesto njega ušao Jermaine Pennant.

Xerez je iznenađujuće svoj prvi bod osvojio u gostima kod Espanyola. Domaći su bili bolji, no nikako nisu uspjeli probiti čvrsti blok gostiju koji su bili vrlo sretni osvojenim bodom koji im daje nadu u bolji nastavak sezone; realno, teško i može lošije jer su do ovoga kola imali nula bodova i isto toliko zabijenih golova. Prvi bod je tu, a na gol će ipak još morati pričekati.

U posljednjem susretu Deportivo je u La Coruni upisao pobjedu 1:0 protiv Villarreala. Već u sedmoj minuti Juca je doveo Deportivo u vodstvo i domaćin je do kraja susreta uspio sačuvati minimalnu prednost.