Vodeni sportovi

Jug i Kotorani sigurno slavili

Matej Milanović • subota, 03.10.2009.

Jug, Primorac i Cattaro uvjerljivim su pobjedama otvorili novu sezonu Jadranske lige. Dubrovčani i debitanti u natjecanju, Cattaro, razbili su Medveščak odnosno Koper, dok je Primorac relativno lako slavio u gostima kod Mornara...

JUG CO - MEDVEŠČAK 13:5 (4:0, 1:4, 3:1, 6:1)

Jadranska liga, 1. kolo, Dubrovnik, Bazen u Gružu

JUG: Vićan, Vranješ 2, Bošković, S. Sukno, Joković 2, Seman 1, Ivanković 1, Bušlje 3, I. Sukno 1, Dobud 2, Drobac, Obradović, Bijač, Šutalo 1. Trener: Fatović

Vezane vijesti

MEDVEŠČAK: Selem, Burić 1, Kolar, Čule 1, Jakovac, Zeljak 1, Domislović, Milaković, Vegar, Geratović, Ćuk 2, Dragičević, Kavur, Blažević. Trener: Asić

Igrač više: Jug 5/9, Medveščak 1/6

Peterci: Jug 0/2, Medveščak 1/1

Suci: Matijašević, Adžić

Siguran start u drugu sezonu Jadranske lige odradio je Jug CO. Susret s Medveščakom je protekao u potpunoj dominaciji Dubrovčana. Jedini izuzetak tome je druga četvrtina u kojoj su, dosta čudno, gosti iz Zagreba bili bolji s čak 4:1.

Ako se pak pogledaju samo ostale tri četvrtine Jug je bio bolji s 12:1. Od statističkih podataka vrijedi napomenuti da je Medveščak realizirao samo jedan od šest igrača više, a Jug je uvjerljivo slavio iako su promašili oba peterca koja su imali. Najbolji kod Dubrovčana bio je Bušlje s tri gola, dok je Medveščak predvodio Ćuk s dva.

MORNAR BS - PRIMORAC 8:12 (2:4, 1:2, 2:3, 3:3)

Jadranska liga, 1. kolo, Split, Bazen u Poljudu

Mornar: Kačić, Burić, Kragić, Marinić 2, Čorušić 1, Kalebić, Oreb, Jerković, Vojković, Mataić 1, Čalić 1, Marelja, Kovačić, Ban, Bratić 3. Trener: Posinković

Primorac: Radić, Dr. Brguljan, Crepulja 1, Petrović 1, Trajković 3, Da. Brguljan 2, Kiss 2, Drašković, Pavlović 1, Milošević 1, Steinmetz 1, Šetka, Milić, U. Brguljan. Trener: Perović

Suci: Margeta, Brala

Očekivani poraz je upisao splitski Mornar protiv crnogorskog Primorca, aktualnog prvaka Europe. Primorac je rutinski odradio gostovanje u Splitu, dobivši sve tri prve četvrtine i mirno odradivši posljednjih osam minuta. Najbolji kod Splićana bio je Bratić, a kod Kotorana Trajković.

CATTARO MAXIMUS - ROKAVA KOPER 12:5 (3:0, 3:1, 3:1, 3:3)

Jadranska liga, 1. kolo, Kotor

Cattaro: Pjetlović, Nastran 1, Vukčević 1, Živković 2, Bjelobrković 1, Smodlaka, Varga 3, Đogaš 1, Lobov, Žanetić 2, Perišić, Filipović 1, Jelić, Tomašević. Trener: Vičević

Koper: Gržentić, Pančić, A. Verač, Berce 1, B. Verač 1, Nosović, Puš, Galić 2, Merlak, Jakovčev 1, N. Černeka, Crnica, Smolnik. Trener: Cetin

Suci: Savinović, Obradović

Cattaro je na svom debiju u Jadranskoj ligi uvjerljivo svladao slovenski Koper. Crnogorci su dobro odigrali prve tri dionice i poveli 9:2. Nakon toga uslijedilo je lagano opuštanje domaćih što je omogućilo gostima da zadrže konačni minus na sedam golova. Varga je bio najbolji kod Cattara, a kod Kopra je samo Galić postigao dva pogotka.