Vodeni sportovi

Mladost sigurna na startu

Matej Milanović • subota, 03.10.2009.

U prvom kolu Jadranske lige u vaterpolu Mladost je sigurnom igrom porazila riječko Primorje s 9:6. Šibenik je dobro namučio Budvu u Crnoj Gori, no nisu izvukli bod. Isto je prošao i splitski Jadran koji je protiv istoimenog kluba iz Herceg Novog bio iznenađujuće blizu bodu, iako su u konačnici ostali praznih ruku...

MLADOST - PRIMORJE 9:6 (2:0, 2:1, 0:2, 5:3)

Jadranska liga, 1. kolo, Zagreb, Bazen na Savi

Mladost: Brzica, Živković, Babić, Letica, Petković 4, Milaković, Zubčić 1, Martinić, Karač 1, Muslim 2, Hinić 1, Buljubašić, Pavić, Lončar. Trener: Nikolić

Vezane vijesti

Primorje: D. Car, Glavan, B. Car, Krapić, Pavlović, Franulović 1, Tiškivski 1, Brala, Vrlić 1, Barać 2, Beltrame , Bukovac, Jurišić, Krizman. Trener: Roje

Igrač više: Mladost 6/12, Primorje 1/9

Peterci: Mladost -, Primorje 2/2

Suci: Periš, Štampalija

Mladost je dobro otvorila sezonu u Jadranskoj ligi. Već na poluvremenu su Žapci protiv Primorja vodili s 4:1 i činilo se krenuli rutinski riješiti susret. Ipak, Riječani su se vratili i tijekom treće četvrtine smanjili na samo gol zaostatka.

Ipak, Primorje nije imalo dovoljno snage da se vrati u tijeku posljednje četvrtine. Treba napomenuti i da su gosti iskoristili smo jednog igrača više iz čak devet pokušaja. Što se pojedinaca tiče, odličan je kod Mladosti bio Petković koji je zabio čak četiri pogotka, dok je goste iz Rijeke predvodio Barać sa dva gola.

BUDVA - ŠIBENIK 10:9 (2:3, 4:1, 3:3, 1:2)

Jadranska liga, 1. kolo, Budva, Bazen ŠRC Budva

Budva: Šefik, Petković, Čirić 1, Danilović 3, Ljubanović 1, Tičić 1, Pejaković, Pasković 1, Trbojević 1, Milković, Ivošević, Franičević, Antonijević 2, Lazović. Trener: Tucak

Šibenik: Kačić, Santini, J. Belamarić, Računica 1, Brlečić, Tyrell, Španja, Brkić, Sutić 4, Krnić 2, Vlahović 1, Samodol 1, Jukić, D. Belamarić. Trener: Tucak

Igrač više: Budva 4/8, Šibenik 2/6

Peterci: Budva -, Šibenik -

Suci: Radičević, Rak

Šibenik je odigrao dobru utakmicu za početak sezone, no Budva je ipak bila bolja na domaćem terenu. Gosti su čak vodili nakon prve četvrtine, ali je zahvaljujući odličnoj drugoj dionici Budva preokrenula susret i zadržala prednost do kraja.

Šibenik je u konačnici izgubio samo jedan razlike, ali su ipak upisali poraz na startu. Da je gostujuća momčad imala isti postotak realizacije kao i domaći, odnosno 50 posto, rezultat bi bio izjednačen. Budvu je predvodio Danilović s tri gola, a kod Šibenika je najbolji bio Sutić s četiri zgoditka.

JADRAN HN - JADRAN SPLIT 9:8 (3:2, 2:4, 3:1, 1:1)

Jadranska liga, 1. kolo, Herceg Novi, Bazen instituta Dr. Simo Milošević

Jadran HN: Ščepanović, Sekulić, Bebić 1, Elez, Vukčević, Radović 2, Janović 1, Tešanović, Ivović 4, Latinović, Jokić 1, Perčinić, Sarić. Trener: Mustur

Jadran Split: Petričević, Franičević, Vukić, Delaš 2, Bezić 1, Pleić, Popović, Vuleta, Kuzmanić 3, Perić, Banovac, Matutinović, Vlaić, Hutten 2. Trener: Matutinović

Igrač više: Jadran HN 2/6, Jadran Split 2/8

Peterci: Jadran HN 1/1, Jadran Split -

Suci: Brguljan, Curić

U derbiju dvaju Jadrana momčad iz Herceg Novog se puno teže od očekivanja dokopala prvih bodova u sezoni. Tijesno su dobili prvu četvrtinu, a Splićani su tijekom druge iznenađujuće preokrenuli i otišli na poluvrijeme sa 6:5.

Ipak, u konačnici se ključnom pokazala treća četvrtina kojom je Herceg Novi poveo 8:7, što gosti u zadnjoj dionici nisu znali preokrenuti. Četiri gola je za domaće postigao Ivović, a za splitski Jadran je triput bio precizan Kuzmanić.