Lens 0:2 Lyon
Lyon

Runji Lyon dao dva gola

Maja Giljanović • subota, 03.10.2009.

Lyon je na Felix-Bollaertu pred više navijača nego je stanovnika u Lensu Vedranu Runji dao dva gola, Sang et Oru zadao drugi uzastopce i četvrti ovogodišnji poraz, a sam od Bordeauxa koji je izgubio u Saint-Etienneu preuzeo prvo mjesto na tablici.

Sang et Or nisu pobijedili još od 3. kola (2:1 u Grenobleu), prošli je tjedan samo raspoloženi Vedran Runje spriječio potop Lensa u Le Mansu (0:3), a drugi poraz uzastopce i četvrti ovogodišnji nakon još i 1:4 u Bordeauxu i 0:1 u Montpellieru zadao im je usred Lensa Lyon.

Lavovi su iskoristili 3:1 Saint-Etiennea protiv Bordeauxa i preuzeli prvo mjesto bod ispred Žirondinaca. Jedina preostala neporažena momčad Le Championnata - Lyon je propustio pobijediti tek Le Mans (2:2) i PSG (1:1) - pred ispunjenim je tribinama Felix-Bollaerta slavila bez Lisandra, Boumsonga, Delgada, Andersona i Makouna.

Francuski je reprezentativac Sidney Govou u 7. minuti iznenadio bivšeg hajdukovca i sjajnim udarcem s 25 metara koji se od prečke odbio iza gol-linije utišao 40,000 navijača, a nakon što je Demont u 36. minuti prokockao izjednačenje - jedanaesterac dosuđen zbog igranja rukom Reveillerea u svom šesnaestercu je pucao pokraj Llorisa - tri je boda gostiju zacementirao švedski reprezentativac Kim Källström u 78. minuti.

Sutra u poslijepodnevnom terminu igraju Toulouse i Lorient te Boulogne-sur-Mer i Lille, a u 21 sat u derbiju kola Marseilleu Didiera Deschampsa na Velodrome stiže Monaco kojeg je 40-godišnji bivši (1998.) svjetski i bivši (2000.) europski prvak vodio od 2001. do 2005. i s njim 2004. igrao u finalu Lige prvaka (Porto).