Marseille 1:2 Monaco
Monaco

Šest dana iz noćnih mora

Maja Giljanović • nedjelja, 04.10.2009.

Treću utakmicu uzastopce u razmaku je od tek šest dana večeras u posljednjoj utakmici 8. kola Le Championnata upisao Marseille.

Bivšem (1993.) europskom prvaku je u posljednjoj utakmici 8. kola Le Championnata na Velodrome u goste stigao bivši (2004.) finalist Lige prvaka Monaco.

Goste je tada vodio Olympiqueov Didier Deschamps, a večeras su svom bivšem treneru pošteno zapaprili i zadali mu treći poraz uzastopce u posljednjih šest dana nakon što su u prošlom kolu izgubili prvu utakmicu u Francuskoj (u Valenciennesu 3:2) i u srijedu izgubili u Madridu u Ligi prvaka (3:0 Reala).

Monaco, pak, drugo gostovanje uzastopce nakon 3:1 u Nici u 6. kolu osvaja pun plijen. Više od 50,000 navijača na Velodromeu utišao je Nene u 20. minuti i u tim se trenucima izjednačio na prvom mjestu ljestvice strijelaca baš s OM-ovim Niangom, a dva gola razlike je u 40. minuti izborio najbolji igrač utakmice (tradicionalno škrti L'Equipe je Korejcu dao osmicu) Park.

U drugom poluvremenu Marseille je pritiskao, okomitije krenuo na vrata Monaca, ali što okvir gola (u 64. minuti Cheyrou), što Ruffier (Cheyrou i u 83.) zaustavljali su ofenzivu Olympiquea.

Monaco u kojem ni na klupi ponovno nije bilo mjesta ni za Jerka Leka, a još manje Darija Šimića je odolijevao do 86. kad je Niang napokon probio gard Ruffiera i ponovno se osamio na čelu najboljih strijelaca lige (šest je golova Senegalac dao u osam kola), ali too little, too late da izvuku bod.