Županja ipak ostaje na vrhu

Goran Markuš • subota, 03.10.2009.

Trebala je to biti još jedna rutinska utakmica, no momci iz Preloga časno su se borili da bi na kraju ipak bili poraženi sa nezasluženih pet golova razlike. S druge strane Crikvenica je do svoje pobjede stigla bez većih problema, a u utakmici kola deblji kraj izvukao je gostujući Zadar...

Trebao je to biti još jedan dokaz nadmoći Županje koja ove sezone očito cilja na sam vrh, no već nakon uvodnih nekoliko minuta vidjelo se da se gosti iz Preloga ne misle predati tako lako. Iako su se vrlo dobro držali tijekom gotovo cijelog prvog poluvremena pred sam kraj koncentracija popušta i domaćini bježe na pet golova razlike.

Međutim, odmah na početku nastavka gosti se vraćaju sa 0:4 serijom i dolaze na svega jedan gol zaostatka. Ipak, igrači Županje smogli su dovoljno snage da ne prepuste vodstvo i pred sam kraj ponovno se vraćaju na mirnih pet golova razlike.

Za razliku od Županje do svoje četvrte ovosezonske pobjede bez većih problema stigli su igrači Crikvenice. Iako su se gosti iz Slatine nadali koliko/toliko pristojnom porazu domaćini ništa nisu prepuštali slučaju i sa sigurnih +18 privode susret kraju.

Iako je dvorana Trilja bila dupkom puna Senjani se nisu dopustili zastrašiti i sjajnom igrom, posebice u obrani tijekom drugog poluvremena, upisali su i treću ovosezonsku pobjedu. Koliko su dobar posao odradili potvrđuje i činjenica da su nakon izjednačenih 10:10 na poluvremenu u nastavku primili svega pet golova dok su protivniku utrpali čak devet komada više.

Od ogleda Đakova i Zadra očekivalo se mnogo, no gosti su danas bili nesavladivi. Očekivalo se da će i najjači vrlo teško do oba boda na domaćem terenu Đakova, no nakon samo dva kola Zadrani su uspjeli svladati otpor i kući se vraćaju sa velikih šest golova "viška".

Nakon prvog ovosezonskog poraza na gostujućem terenu kod Senjana Ivančica se vratila na pravi put i sa sigurnih 13 golova razlike svladala je momčad Arene Jadrograd. Ovom pobjedom momci iz Ivanca skočili su na odlično treće mjesto koje dijele sa Zadrom, Senjom i Goricom dok su Arenjani pali na sedmo koje pak dijele sa Kaštelom.

Fantastičan je dan i iza Goričana koji su se sa neočekivanih +4 ispriječili između Solina i njihovih prvih ovosezonskih bodova. Ništa bolje nije prošao niti Umag koji se iz kola u kolo nalazi u sve goroj situaciji. Ovog puta egzekutori su bili igrači Kaštela Adriachem koji su do pobjede stigli sa velikih 16 golova razlike čime su Umažane ostavili na samom dnu ukupnog poretka bez ijednog osvojenog boda.

Peto kolo 1. Dukat HRL na rasporedu je sljedećeg vikenda.