Liga prvaka - Skupina B, 1. kolo, 04.10.2009.
Rhein-Neckar Löwen 32:29 Telekom Veszprem
Telekom Veszprem

Veszprem namučio Lavove

Matej Milanović • nedjelja, 04.10.2009.

Rhein-Neckar Löwen je s 32:29 porazio Veszprema u posljednjem susretu skupine B rukometne Lige prvaka. Jako dobar je, unatoč porazu, kod gostujućeg sastava bio Renato Sulić koji je postigao šest golova...

Odlično su u susret krenuli Nijemci i poveli 5:1 u sedmoj minuti. U sljedećih šest minuta su gosti uspjeli smanjiti na -2, ali su Lavovi u 19. minuti došli do najveće prednosti, 13:7. Nakon toga ponovila se ista scena od prethodnih minuta. Veszprem se vratio sve do 13:12, da bi na poluvrijeme ipak otišli s tri gola minusa.

Rhein-Neckar Löwen je dugo držao tu prednost u nastavku, sve do 47. minute kada su Mađari uspjeli napokon izjednačiti na 24:24. Međutim nije snage za više od toga, a treba i priznati da su suci nekoliko puta progledali kroz prste domaćoj momčadi koja je već u 50. minuti vratila mirnih tri gola prednosti.

Gosti su serijom tri nula uspjeli doći na 30:29 u 59. minuti, ali je Veszprem realizirao jedan dugotrajni napad u posljednjoj minuti i vratio se na +2. Mađari su do kraja susreta čak i izgubili loptu te je domaći sastav sa sedam metara došao do konačnih 32:29.

Najbolji u redovima domaćih bio je Sigurdsson sa sedam golova. Dobri su kod Nijemaca još bili Bielecki i Groetzki sa šest. Kod Mađara je pak osam golova zabio Vujin, od čega tri sa sedam metara, a istakao se i Renato Sulić sa šest zgoditaka.

U idućem kolu Lavovi bi trebali upisati novu pobjedu budući ga ugošćuju poljsko Kielce. Iako treba podsjetiti da su Poljaci u prvoj utakmici iznenadili Gorenje iz Velenja. Veszprem će pak morati na teško gostovanje kod Chamberyja koji je u prvom kolu kod Bosne te sada ima obavezu doći do pobjede.