Liga prvaka, Natjecanje po skupinama, Skupina C, 2. kolo, 07.10.2009., Zagreb, Arena Zagreb, gledatelja: 8.000
Suci: Arin Sergiu Cirligeanu i Gheorghe Bejinariu (Rumunjska)
RK Zagreb
RK Zagreb
30:21(17:9) Alingsas HK
Alingsas HK

Uspješno otvaranje Arene

Vedran Attias • srijeda, 07.10.2009.

Rutinskom pobjedom protiv švedskog Alingsasa Zagreb CO u solidno popunjenoj Areni Zagreb došao je do nova dva boda u Ligi prvaka i tako 100-postotnim učinkom otvorio ovogodišnje natjecanje...

UKUPNO21151/14

Pred oko 8.000 gledatelja u Areni Zagreb do uvjerljive pobjede hrvatski prvak je došao prije svega sjajnom obranom, a onda vrlo učinkovitim napadom. Sjajni slovenski vratar Gorazd Škof već nas je naviknuo na odlične predstave pa tako nije razočarao niti večeras kada je upisao 18 obrana, a najefikasniji strijelci u momčadi Zagreba bili su Lazarov s osam golova i Frank Loke sa šest golova. Kod gostiju je najefikasniji bio Bliznac s pet golova dok je vratar Kappelin upisao 13 obrana.

Zagreb je utakmicu počeo standardnom 3-2-1 obranom koja je dobro funkcionirala pa je Škof upisao nekoliko lakih obrana što je razbranilo Slovenca na golu Zagreba. Vukić i Džomba na krilima, Tonči Valčić, Lazarov i Ivano Balić na vanjskim pozicijama te Frank Loke na crti bili su udarni sastav Senjanina Maglajlije s time da je u obrani ulazio Denis Špoljarić umjesto fantastičnog Makedonca.

Dobro su zagrebaši otvorili utakmicu i od prve minute preuzeli vodstvo. Gosti su držali priključak golovima 204 centimetra visokog Bliznaca, no samo dok na njega Maglajlija nije poslao 210 centimetara ogromnog Kopljara. Šveđani su tada stali, a na osjetniju razliku rezultat se popeo iza dvadesete minute. Naime, u gotovo istom trenutku gosti su dobili dva isključenja pa su domaćini napravili seriju 3:0 i došli na vrlo komotnih 12:7. Zagrebova obrana u kojoj se posebno na halfu istaknuo Ljubo Vukić igrala je zaista sjajno, a Škof je u prvih 30 minuta upisao 11 obrana.

Posebno je bilo zanimljivo kako će fizički izdržati Ivano Balić, a igru u oba smjera naš je srednji izdržao 15 minuta, a potom je ipak uglavnom igrao samo u napadu. Norvežanin Loke bio je nezadrživ za obranu gostiju pa je golman Kappelin čak pet puta vadio loptu iz mreže u prvom dijelu nakon udaraca norveškog pivota. Prednost je sve više i više rasla, a na koncu je do odmora golovima Balića i Lokea došla na najvećih dotad +8.

Maglajlija je u drugom dijelu priliku dao Draganu Gajiču na desnom odnosno povratniku na teren Manuelu Štrleku na lijevom krilu dok se Džomba odmarao, a Vukić igrao samo u obrani. Zagrebaši su znali kako je potrebno samo početnih nekoliko minuta koncentracije u nastavku kako bi riješili utakmicu i točno to su i napravili - povećali na 24:11 i upisali nova dva boda.

Obrana naše momčadi, predvođena sjajnim Škofom, dobila je samo dva pogotka u prvih deset minuta nastavka i bio je to znak klupi Zagreba da glavni igrači mogu sjesti, a priliku u napadu dobiti oni koji će pobjede donositi u - hrvatskom prvenstvu. Gojun, Josip Valčić i Kopljar bili su vanjska linija, na crti je igrao mladi Marino Marić, a svoje minute dobio je i Zoran Lubej dok je na vratima stajao Marin Šego.

Druga momčad Zagreba nije se baš iskazala iako su imali rezultatski gotovu utakmicu pa su Šveđani polako, ali sigurno smanjivali prednost Zagreb CO, no prednost se nije smanjivala ispod osam razlike pa nije bilo razloga za nervozu.

Sve u svemu, laka i sigurna pobjeda Zagreba na domaćem predstavljanju nije nikoga u Areni ostavila ravnim i sigurno je kako će svi ljudi koji su večeras bili u prekrasnoj dvorani - doći i na sljedeću utakmicu. Oni koji su bili uz male ekrane, a imali su priliku biti u dvorani svakako imaju za čime žaliti, no uskoro će dobiti priliku za popravak.