Liga prvaka - Skupina C, 2. kolo, 07.10.2009.
HSV Hamburg 26:32 Atletico de Madrid
Atletico de Madrid

Metličić bolji od Lackovića, Duvnjaka, Vorija

Ivana Strahija • četvrtak, 08.10.2009.

Ciudad Real još je jednom dokazao zbog čega brani titulu Lige prvaka, te pobijedio HSV na parketu Color Line Arene u Hamburgu.

Fenomenalan meč su u srijedu navečer odigrali HSV i Ciudad Real, a tužni su na kraju ostali navijači njemačkog predstavnika u Ligi prvaka, koji je od španjolskih rukometaša izgubio s 26:32.

Najbolji igrač na parketu nesumnjivo je bio vratar Reala Jose Hombrados koji je zabilježio ukupno 25 obrana, od čega 13 u prvom dijelu susreta. Upravo je ta podrška za leđima davala Ciudadu polet potreban da zagospodari Hamburgom. Iako je HSV predvođen trenerom Martinom Schwalbom pokušavao sve, Real je brzo došao do prednosti i znao je sačuvati.

Treba ipak reći da je bez Bertranda Gillea i Pascala Hensa HSV ipak bio manje opasna ekipa nego kad je u punom sastavu, no Španjolci su kontrama stigli čak do 9:14 u 25. minuti. Malo je to probudilo Nijemce, rade mini-seriju od tri gola te zaključuju poluvrijeme s 13:15.

Ciudad Realu trebalo je svega pet minuta u drugom dijelu da vrati prednost na +5, a brzo potom i 13:20 u 38. minuti utakmice. Nakon Schwalbovog time-outa dvoranu je na noge digao naš Blaženko Lacković, koji je postigao dva gola za redom i vratio HSV na "svega" pet golova zaostatka. Upravo su ti pogoci hrvatskog reprezentativca probudili borbeni duh ekipe, pa mrežu iza Hombradosa paraju i Lindbergh te Lijewski, a semafor u 48. minuti pokazuje 21:23.

Sreća domaćih navijača ipak je bila kratkog vijeka, jer Španjolci brzo uviđaju što ne valja, mijenjaju obranu i u svega četiri minute postižu pet golova. To je bilo previše za Nijemce, koji se praktički predaju u posljednjim minutama utakmice.

"Previše smo griješili a da bismo imali realnu šansu za pobjedu. Real nam je dao mnogo jeftinih golova, očito je da imamo još mnogo toga za naučiti prije uzvratne utakmice", rekao je trener Schwalb nakon utakmice.

Najbolji je strijelac za HSV bio Lindberg sa sedam pogodaka, dok je Duvnjak dao tri, Lacković dva, a Vori je ostao bez pogodaka. U momčadi Ciudad Reala najveći broj golova postigao je Canellas (6), dok je naš Metličić dao tri.