Prvi poraz Perinčića

Branko Barić • nedjelja, 11.10.2009.

Paris, Cholet i Dijon jedine su momčadi koje su nakon dva kola ostvarile maksimalan bodovni učinak. Najdramatičniji susret kola odigran je u Gravelinesu, a Hrvoje Perinčić, jedini hrvatski košarkaš među francuskim prvoligašima, ubacio je tek dva poena u porazu svog Toulona...

Cholet je u zanimljivoj utakmici svladao Hyeres-Toulon i tako stigao do svoje druge prvenstvene pobjede. Najveći dio posla domaćini su napravili u drugoj četvrtini koju su dobili rezultatom 30:18, a prednost s poluvremena znali su sačuvati do kraja i na koncu slaviti s 82:78. Fabien Causeur i Antywane Robinson postigli su po 13 pogodaka za pobjednike, dok na drugoj strani 35 poena i sedam skokova Derricka Obasohana nije bilo dovoljno Choletu da izbjegne poraz. Perinčić je za goste odigrao tek 13 minuta i postigao dva poena uz dva skoka. Sjajno je sezonu otvorio Paris-Levallois koji je u gostima s uvjerljivih 79:63 svladao novaka u ligi Poitiers. Prvo ime susreta bio je Daniel Angel Vassallo s 21 poenom i deset skokova. I Dijon je pobjedom 86:82 protiv neugodnog Le Havrea najavio da bi ovo konačno mogla biti prava sezona za taj klub. Do četvrtog boda nosio ih je dvojac Sean Marshall (21 poen, pet skokova) - Nick Fazekas (17 poena, 11 skokova).

Najzanimljivija subotnja utakmica odigrana je u Gravelinesu gdje je istoimenom domaćinu u goste došao Chalon. Nakon dobrog starta Gravelinesa gosti su se oporavili u drugoj četvrtini i nadoknadili zaostatak od sedam poena razlike, i do samog kraja više ništa nije moglo razdvojiti ove momčadi. Nakon 40 minuta čiste igre na semaforu je stajalo 71:71, pa je publika u Gravelinesu pobjednika saznala tek nakon produžetka. Na njihovu veliku radost to je bila njihova momčad (83:82), a najzaslužniji za to su Ben Woodside koji je ubacio 32 poena, te J.K. Edwards koji je pridodao 25 poena uz 14 skokova.

U preostalim susretima Vichy je lagano svladao Rouen sa 74:54, dok je Nancy na gostovanju kod Strasbourga sa 75:65 stigao do svoje prve ovosezonske pobjede.