Prvaci bez pobjede nakon dva kola

Branko Barić • subota, 10.10.2009.

Prva utakmica drugog kola francuske LNB Pro A lige odmah je donijela derbi. Roanne je na svom parketu ugostio Asvel, a dvoboj dva velikana francuske košarke koja su u prvom kolu ubilježila iznenađujuće poraze na koncu je pripao domaćinima.

Roanne je u derbi ušao izrazito čvrsto, u nadi da će se pred svojim gledateljima iskupiti za poraz u produžetku od Perinčićevog Toulona na otvaranju sezone. To se posebno osjetilo u obrani, pa su aktualni prvaci u prvih deset minuta uspjeli ubaciti tek devet poena. Vidjelo se da će to biti večer Ralpha Mimsa, na čijim krilima Roanne do poluvremena radi respektabilnu prednost od 14 poena razlike (39:25). Asvel u nastavku očajnički pokušava sustići taj zaostatak, no uz katastrofalni šut za tri (7/32) nije bilo šanse da se izbjegne poraz.

U konačnih 72:67 Mims je sudjelovao s čak 22 poena, a pratili su ga Uche Nsonwu-Amadi s 12 pogodaka i šest skokova, te David Noel s 11 poena i sedam skokova. Na drugoj strani Mindaugas Lukauskis, Ali Traore i Bobby Dixon postigli su po 12 pogodaka, no ovaj potonji je primjerice šutirao katastrofalnih 2/12 izvan linije tri poena.

Drugo kolo francuskog prvenstva nastavlja se u subotu kada će biti odigrano šest utakmica.