Ostali sportovi

Broncosi u produžetku do pobjede

Mario Majdić Natrlin • ponedjeljak, 12.10.2009.

Gledali smo dva produžetka u nedjelju navečer. Broncosi su preokrenuli protiv New Englanda, a i Dallas je s Kansas Cityjem igrao izvan regularnog vremena. Eliju Manningu nije trebalo ni jedno poluvrijeme da osigura pobjedu nad Chiefsima, a Ravensi i Bengalsi su odigrali veoma izjednačenu utakmicu.

McDaniels priznao značenje pobjede

Broncosi su kod kuće, u produžetku, ostali neporaženi pobijedivši Patriotse 20:17. Podsjetimo, bio je to sraz studenta Josha McDanielsa i njegovog bivšeg trenera, Billa Belichicka. McDaniels je kao trener Broncosa izašao s pobjedom i nanio drugi poraz sezone svom bivšem mentoru.

"Lagao sam. Ova mi je utakmica značila malo više jer znam koliko ga je teško pobijediti", priznao je McDaniels.

Za pobjedu je Broncosima trebalo izjednačenje u zadnjoj četvrtini. Dobili su ga nakon 98 yardi dugačkog napada i TD dodavanja Kyle Ortona za Brandona Marshalla (11 yds). Obojica su završila s dva polaganja. To je izborilo produžetak u kojem je pobjedu donio kicker Prater.

Obrana Denvera Patriotsima nije dopustila ni jedan poen u drugom poluvremenu. Tom Brady je u prvom zabio dva TD-a, dodavanjima za Welkera i Watsona pa su Patriotsi na poluvremenu vodili 17:7.

"Josh je fantastična trener, očito je naučio mnogo i momčad mu igra odlično. Veoma impresivno za trenera u prvoj godini. On radi veoma marljivo i sigurno zaslužuje ovo. Igraju dobro", izjavio je Brady nakon utakmice.

Veoma dobro igraju i Atlanta Falconsi koji su, lakše no što se očekivalo, pobijedili San Francisco s visokih 45:10. Dva TD-a dodavanjem (uz 329 yds) imao je QB Matt Ryan, spojivši se oba puta s hvatačem Roddyjem Whiteom, Ryan je dodao još jedan TD probijanjem, a tri ih je imao probijač Michael Turner.

Bengalsi se specijalizirali za trilere

Baltimore Ravensi su upisali drugi uzastopni poraz, izgubivši od Cincinnati Bengalsa 17:14. Bengalsi su još jednom do pobjede došli na samom kraju, kada je Carson Palmer (271 yds, TD, presječena lopta) dodao Andreu Caldwellu za 20 yardi dugačak TD, 22 sekunde do kraja. Cincinnati je prekinuo i niz Ravensa od 40 utakmica bez probijača koji je osvojio 100 ili više yardi. Cedric Benson je osvojio 120 i zabio TD.

Ravensi su poveli 7:0 nakon što je branič Ed Reed presjekao Palmera i zabio TD od 52 yarde u drugoj četvrtini. Do vodstva 14:10 su stigli nakon 48 yardi dugačkog TD dodavanja Joea Flaccoa za Rayja Ricea. Flacco je bacao 22/31 (186 yds), uz TD uz dvije presječene lopte. Probijač Rice je imao ukupno sedam uhvaćenih lopti.

"Oni vjeruju da mogu pobijediti, bez obzira na okolnosti. Pričamo o tome kako se ne treba brinuti nego samo nastaviti igrati", rekao je trener Bengalsa, Marvin Lewis, čijih se svih pet utakmica odlučivalo u zadnjih pet minuta.

Dallas Cowboysima je trebao produžetak i 60 yardi dugačko TD dodavanje Tonyja Romoa za Milesa Austina za konačnih 26:20. Romo je imao 351 yard dodavanjem i dva TD-a. Austin je uhvatio ukupno 10 lopti za nevjerojatnih 250 yardi, a Cowboysi su morali preokrenuti rano vodstvo Chiefsa od 10:0.

Giantsi demolirali Oakland Raiderse

Vikingsi i Giantsi su ostali neporaženi uvjerljivim pobjedama nad svojim protivnicima. Vikingsi su nadigrali St. Louis Ramse, 38:10, uz dva TD-a probijača Adriana Petersona, dok su Giantsi rastavili Raiderse 44:7. Dodavač Manning je igrao unatoč boli u desnoj peti i imao dva TD dodavanja, a zamijenjen je prije poluvremena. Probijač Bradshaw je dodao dva TD-a probijanjem.

Arizona Cardinalsi su nakon slobodnog tjedna ugostili Houston Texanse. Do poluvremena su poveli 21:0 (polaganje Hightowera i dva Fitzgeralda), dopustili Texansima da se izjednače na 21:21 (polaganje Browna i dva Johnsona), da bi u zadnjoj četvrtini branič Cardinalsa, Rodgers-Cromartie presjekao dodavača Schauba (49 yds) i zabio pobjednički TD.