EP 2011. (U-21), Kvalifikacije, Skupina 7, 13.10.2009, 17:30 h, Varaždin, stadion Varteksa, gledatelja: 3000
Suci: Manuel Gräfe, Wezel, Steuer (svi Njemačka)

Trijumf mladih Hrvata

Ivana Strahija, Mateja Gošćiej • utorak, 13.10.2009.

Fantastični su susret odigrali hrvatski U-21 reprezentativci, koji su od svojih vršnjaka iz Srbije bili bolji čak i igrajući završnicu susreta s igračem manje...

Krešo Ljubičić
70'
13
Domagoj Vida
79'

Franjo Tepurić
82'
Danijel Aleksić
46'
18
Adem Ljajić
53'
11
Dušan Tadić
62'
Ratomir Dujković

Nismo ostali razočarani u Varaždinu, mladi reprezentativci Hrvatske i Srbije pružili su dobru, atraktivnu i borbenu utakmicu, u kojoj nije nedostajalo lijepih akcija i driblinga.

Hrvati su ipak bili nešto bolji, u početku susreta tek po posjedu lopte, no kako je susret odmicao, a oni se dizali na "radnu temperaturu", tako su stvarali sve više prilika.

Vezane vijesti

Uz podršku tri tisuće navijača Jajalo, Oremuš i Školnik svako su malo u gostujućem kaznenom prostoru. Svakih par minuta vratar Srbije Danilović ima posla, a njegovi suigrači u obrani nisu baš dorasli raspoloženim momcima u dresovima sa šahovnicom.

Konačno u 32. minuti, nakon što je par puta loptu poslao "za dlaku" od gola, Oremuš dovodi Hrvatsku do vodstva. Naš vratar Kelava ispucava dugu loptu, Tomečak je dodaje do Jajala, a ovaj servira za Oremuša, koji eurogolom malo van kaznenog prostora Srbije para mrežu protivnika.

Gol je Hrvatima dao krila, pa se u preostalih 15-tak minuta igra nastavlja dominacijom domaćih. Od Srba smo u prvom poluvremenu vidjeli malo, tek je nešto opasniji bio Sulejmani iz slobodnog udarca te Milanović iz daljine, ali Kelava nema pravog posla.

U drugom dijelu nismo trebali dugo čekati da nas mladi Hrvati opet oduševe. Bila je tek 52. minuta kad Jajalo šalje dugu loptu naprijed do Oremuša, koji je izvlači skoro do linije gol-auta pa vraća za Kramarića, koji koristi pogrešku u procjeni vratara Danilovića i puca na prazna vrata za velikih 2:0.

U idućih 20-tak minuta terenska prevlast domaćih, a loptu u svoje redove trener Dujković pokušava vratiti izmjenama. Iako se u prvi mah to nije činilo tako, odličnim se pokazao Ljajić, koji uz pomoć Tomića konačno para mrežu iza Kelave u 69. minuti. Trebala je naša, dotad vrlo dobra obrana, bolje reagirati.

Nekoliko minuta kasnije veliki problem za Hrvatsku, zbog drugog žutog kartona isključen je ponajbolji igrač u plavom dresu, Oremuš, koji s dvije noge ulazi u Ljajića i uzima mu loptu.

Trebalo je Hrvatima par minuta da se oporave, no to su učinili fenomenalno, golom Ljubičića, koji je u igri proveo tek 12 minuta. Njemu je loptu na pravi način dostavio Jozinović, te tako sudjelovao u dizanju rezultata na 3:1.

Do kraja susreta hrabri mladi Hrvati, s igračem manje, drže se dobro, pogodaka više nema, a Hrvatska upisuje tri velika boda u borbi za kvalifikacije na euro smotru.