EP 2011. (U-21), Kvalifikacije, Skupina 7, 11.08.2010, 17:30 h, Varaždin, Gradski stadion, gledatelja: 2000
Suci: Lopes Ferreira, Raposo Batista Tome, Ferreira Santos (Portugal)

Ivana Strahija • srijeda, 11.08.2010.

Mladi Hrvati su i po drugi puta u ovom kvalifikacijskom ciklusu nadigrali Norvežane, ovog puta s još jednim golom više, 4:1.

Damir Kreilach
46'
17
Besart Abdurahimi
65'
16
Dejan Školnik
89'
Vegard Forren
26'
5
Joachim Thomassen
62'
10
Mads Stokkelien
76'
Gare Oystein

Pogled na zapisnik otkrio je pred utakmicu da se izbornik Dražen Ladić odlučio za Vukušića u vrhu napada umjesto za Santinija, što je bila jedina dvojba koju je imao. Norveški sastav nije iznenadio, ali se izbornik Oystein odlučio na travnjak ipak poslati kapetana Rognea, iako mu je on na okupljanje došao s ozljedom iz Celtica. To je uzrokovalo i njegovu brzu zamjenu, već u 25. minuti susreta.

U utakmicu mladi Hrvati nisu mogli krenuti bolje nego jesu, pogotkom. U 3. minuti udarac iz kuta jako je dobro izveo Palić, a još bolje je loptu glavom dohvatio Lovren, naklonio se i poslao je u Norvešku mrežu za 1:0.

Nakon gola Norvežani se ne snalaze baš najbolje, teško dolaze do hrvatskog gola, a kad i dođu nemaju baš jasnu ideju što i kako. S druge strane, Hrvati dominiraju te stvaraju priliku za prilikom. Tako je u 17. minuti Perišić pronašao Vukušića, no on loptu umjesto u gol iza Stawa šalje pored stative. Tri minute kasnije Jajalo je Norvežanima presjekao dugu loptu, malo s njom zašprintao u pravom smjeru, pa je dostavio Vukušiću, koji puca, ali ravno u ruke norveškog vratara.

Tek u 23. minuti mogli smo vidjeti i malo akcije od Norvežana. Po desnoj strani Maloči je pobjegao Hoiland, kojem Maloča ipak uspijeva zatvoriti put ka mreži. Pokušava njegov suigrač Lekven, a lopta ide daleko od cilja. Dvije minute kasnije Norvežane je kaznio Jajalo, koji im je i u prvom susretu zabio dva gola. Ovog puta mu je loptu odlično namjestio Palić, a on vrlo lako vara Hovlanda i smješta je u mrežu za 2:0 Hrvatske.

Do kraja poluvremena još jedan blijedi pokušaj Norvežana preko Borufsena, koji nije oznojio Kelavu, ali se mogao proslaviti i Oremuš, za kojeg je dobru loptu ubacio Perišić, ali je ovaj ne stiže iskoristiti.

U drugom poluvremenu puno nezanimljivija igra, koju tek u 52. minuti razbijaju Norvežani, koji su i inače iz svlačionice izašli nešto odlučniji no u prvom poluvremenu. Henriksen je iskoristio jednu dugu loptu koju su mu uputili suigrači i s 18 metara je poslao u kut hrvatske mreže. Ništa spektakularnog, ali je rezultat Hrvatima postao malo neugodniji.

I opet ne gledamo baš kvalitetnu igru, previše je napucavanja a premalo smislenih akcija, a onda u 82. minuti Hrvati mijenjaju rezultat. Vrsaljko je izveo udarac iz kuta, lopte se dočepao Perišić i zapucao prema norveškom golu, a Lovren je loptu skrenuo na pravo mjesto.

Za konačnih 4:1 pobrinuo se Kreilach 90. minuti. Nakon odbijanca u 16 metara Norveške lopta dolazi do Kreilacha, on vara jednog protivničkog igrača i šalje je u rašlje Stawovog gola.

Hrvati su tako došli do zaslužene pobjede i nova tri boda s kojima ostaju na vrhu tablice Skupine 7.