Petarda Intera, Genoi isključena rezerva

Ivana Spahija • subota, 17.10.2009.

Uvjerljiva pobjeda Intera nad Genoom obilježila je prve susrete osmog kola Serie A. Aktualni talijanski prvak je s velikih 5:0 na genovskom Marassiju potpuno deklasirao Genou, kojoj je u rijetko viđenoj situaciji zbog razmirica s protivničkim igračima isključen pričuvni vratar koji je - sjedio na klupi. U drugom susretu dana Juventus ponovno nije mogao do pobjede, Stara dama je podijelila bodove s Fiorentinom.

Vodeći Inter potvrdio je ostanak na prvom mjestu uvjerljivom pobjedom nad Genoom u susretu koji je slovio za derbi kola, no vrlo loša forma momčadi iz Genove dopustila je crno-plavima dominaciju od prve do posljednje minute. Inter je utakmicu riješio u samom prvom poluvremenu u kojem je tri pogotka utrpao u mrežu nemoćnog Genoina vratara Amelije i konačnim rezultatom 5:0 zadržao prvo mjesto na ljestvici. Naš Ivan Jurić zbog ozljede nije konkurirao za ovaj dvoboj.

Trener Inter Jose Mourinho može biti vrlo zadovoljan prikazanom igrom svoje momčadi, crno-plavi su gotovo svih 90 minuta opsjedali prostor Genoe i nizali priliku za prilikom, što je, nakon kiksa protiv ruskog Kazana u prvom kolu (1:1), vrlo dobra najava i za nastup Intera u Ligi prvaka, gdje će odmjeriti snage s kijevskim Dinamom. Gosti iz Milana poveli su već u šestoj minuti susreta kada je udarac Cambiassa branič Genoe Moretti skrenuo u vlastitu mrežu i time Interu donio vodstvo od 1:0.

Crno-plavi su do drugog pogotka mogli doći već u 16. minuti, ali je Stanković za svega nekoliko centimetara promašio vrata Genoe. Upornost i stalni pritisak na domaću obranu Interu se ponovno isplatio u 31. minuti, Sneijder je dobro pronašao Balotellija koji je nepogrešivo poslao loptu u mrežu domaćina za vodstvo crno-plavih od 2:0. Mreža nemoćne Genoe ponovno se tresla u 45. minuti, pogriješio je vratar Amelia koji je loptu praktički poklonio Stankoviću, a veznjak Intera nije propustio priliku i lijepim je pogotkom iz voleja Interu donio vodstvo od 3:0.

Uz to, bizarna situacija se dogodila na klupi Genoe. Nakon što je sudac označio kraj prvog dijela, pričuvni vratar momčadi iz Genove sukobio se s Maiconom i Lucijom i time zaradio - crveni karton na klupi. Genoa je ostala s 11 igrača na travnjaku, ali na Scarpija više nije mogla računati.

Niti u drugom dijelu se domaćini nisu proveli bolje, Inter je i dalje dominirao, a veliku pobjedu crno-plavih potvrdili su Vieira u 66. minuti nakon asistencije Sneijdera te Maicon lijepim pogotkom u 71. minuti susreta za konačnih 5:0 i potvrdu prvog mjesta za aktualnog prvaka. Genoa se nakon ovog poraza mora itekako zamisliti, baš kao Juventus, niti momčad iz Genove već mjesec dana ne zna za pobjedu i polako, ali sigurno pada na ljestvici.

Juventus i Fiorentina su u "derbiju" za treće mjesto odigrali miroljubivih 1:1 i s ovom podjelom bodova i dalje ostali izjednačeni na trećem, odnosno četvrtom mjestu na ljestvici. Ovim remijem je Stara dama neugodan niz bez sva tri boda produžila na četvrto uzastopno kolo, čime se približila neslavnom rekordu s kraja prošle sezone zbog kojeg je Claudio Ranieri bio prisiljen napustiti crno-bijelu klupu.

Što se same utakmice tiče, sve je bilo riješeno već u prvih dvadesetak minuta. U prvoj pravoj akciji u susretu gosti iz Firenze uspjeli su doći do vodstva. Igrala se peta minuta, Jovetić je dobro probio po lijevoj strani domaće obrane i asistirao za Vargasa, koji nije imao težak zadatak pospremiti loptu u mrežu Buffona i Violama donijeti rano vodstvo od 1:0.

Niti domaćini nisu ostali dužni, Iaquinta je u 16. minuti prokockao lijepu priliku za izjednačenje pogodivši iz velike blizine ravno u gostujućeg vratara Freya, ali se napadač Juventusa iskazao tri minute kasnije asistencijom za Amaurija, koji je pronašao put do mreže Fiorentine i poravnao rezultat na 1:1.

Domaćini su se probudili tek u drugom dijelu, Amauri se pošteno ispromašivao u većem dijelu poluvremena, u dva mu je navrata udarce obranio Frey, a napadač Juventusa je u 71. minuti nakon odlične asistencije Diega loptu poslao nebu pod oblake. Tako se semafor ipak zaustavio na konačnih 1:1, čime više mogu biti zadovoljni gosti iz Firenze, dok se Juventusu pomalo počinje ponavljati priča iz prošle sezone, a niz bez pobjede produžuje se za još najmanje sedam dana.