Milan 2:1 Roma
Roma

"Brazilska veza" uskrsnula Milan

Ivana Spahija • nedjelja, 18.10.2009.

Derbi osmog kola Serie A, dvoboj posrnulih divova Milana i Rome na milanskom San Siru dobio je svoga pobjednika. Nakon točno 30 dana bez pobjede napokon je svanulo nogometašima Milana, koji su pred domaćom publikom rezultatom 2:1 uzeli sva tri boda Vukovima. Iako su u konačnici slavili, Rossoneri su do pobjede došli preokretom, i to zahvaljujući raspoloženom duetu kojeg su činili Ronaldinho i Pato...

Nakon 30 dana posta, nogometaši Milana napokon su osjetili okus pobjede, i to na najljepši mogući način. U derbiju posrnulih divova Milana i Rome na San Siru pobjedu su uspjeli izvući domaćini, koji su do sada najslađa tri boda izvukli nakon preokreta i rezultatom 2:1 svojim navijačima donijeli malo radosti. Stvari su se za Milan od početka počele razvijati loše, Roma je povela već u trećoj minuti i činilo se kako se Rossoneri ponovno neće uspjeti izvući iz te rupe.

Srećom po trenera Leonarda, u drugom poluvremenu proradila je "brazilska veza" u crveno-crnim redovima pa je Milan na krilima Ronaldinha i Pata upisao vrijednu pobjedu. Vukovi su na najljepši mogući način otvorili susret - pogotkom. Igrala se treća minuta, kardinalnu je pogrešku napravio Thiago Silva koji je krenuo loptu vratiti Didi, međutim, idealno je uposlio Meneza, koji nije imao težak zadatak matirati vratara Milana za vrijedno vodstvo Rome od 1:0.

Prvih dvadesetak minuta proteklo je u znaku Rome, a domaćini su se probudili tek sredinom prvog dijela, u 29. minuti je Ronaldinho propustio lijepu priliku za izjednačenje, umjesto gola Donija pogodio je malo iznad grede. Veliku je priliku za Rossonere prokockao i Seedorf u 40. minuti, njegov je udarac jedva uspio izbiti gostujući vratar.

Po povratku iz svlačionice nastavila se dominacija Milana, koja je okrunjena pogotkom u 56. minuti susreta. Burdisso je u prostoru napravio prekršaj nad Nestom, a sudac je pokazao na bijelu točku. Ronaldinho je bio siguran izvođač najstrože kazne i svojim je pogotkom poravnao rezultat na 1:1. Deset minuta kasnije ponovno se tresla mreža Rimljana, Ronaldinho je odlično uposlio Pata koji je prvo iz igre izbacio Riisea i Donija, a potom i loptu pospremio u mrežu za vodstvo Milana od 2:1.

Tako je i završilo, Milan se s nova tri boda uspeo na osmo mjesto na ljestvici i napokon dočekao bljesak u sivilu dosadašnjih ispodprosječnih predstava. Kako se čini, brazilska je veza ponovno spasila i Milan i, barem trenutno, trenera Leonarda, Rossonerima je ova pobjeda došla u najbolje vrijeme jer ih uskoro očekuje teško gostovanje kod madridskog Reala u Ligi prvaka. Za razliku od Milana, Romi je poraz sjeo teško uoči europskog dvoboja s engleskim Fulhamom, a bez novih bodova u Serie A Vukovi su pali tek na deseto mjesto na ljestvici.