Sampdoria ponovno bez pobjede

Ivana Spahija • nedjelja, 18.10.2009.

Odigrani su susreti osmog kola Serie A. Nogometaši Sampdorije drugo kolo za redom nisu uspjeli doći do pobjede, ovaj put ih je na rimskom Olimpicu remijem zaustavio Lazio. Sva tri boda upisao je Budanov Palermo, a nakon dugo vremena okus pobjede osjetili su Napoli i Atalanta. Brkljačin Cagliari upisao je poraz, baš kao i Siena Mate Jajala...

Nakon remija s Parmom u prošlom kolu (1:1), nogometaši Sampdorije niti u susretu osmog kola nisu uspjeli doći do sva tri boda. Blucerchiati su u Rimu na gostovanju kod Lazija uzeli tek bod, i to također rezultatom 1:1, nakon čega su, zahvaljujući remiju Juventusa i Fiorentine, i dalje ostali na drugom mjestu na ljestvici. Imali su gosti iz Genove priliku ugrabiti sva tri boda, no nisu ih iskoristili i s novim ispuštanjem bodova ostavili su vodeći Inter na dva boda prednosti.

Od samog početka susreta silovito su krenuli nogometaši Sampdorije, koji su propustili veliku priliku za vodstvo kada je udarac Cassana iz 16. minute uspio obraniti domaći vratar Muslera. Lazio se probudio odmah nakon toga, Zarateu je u 37. minuti malo nedostajalo za pogoditi mrežu gostujućeg vratara Castellazzija.

Utakmica je riješena praktički u dvije minute, i to krajem prvog dijela. Sampdoria je povela u 40. minuti, Padalino i Pazzini su odigrali dupli pas, a napadač Sampdorije je matirao Musleru za vrijednih 1:0 gostiju iz Genove. Radost Blucerchiata potrajala je nepune dvije minute, Rocchi je probio po desnoj strani obrane gostiju i centrirao za Matuzalema, koji nije propustio priliku zatresti mrežu Castellazzija za izjednačenje.

Nastavak je ponudio dosta burnu igru s obje strane, gosti su u 54. minuti ostali s igračem manje zbog crvenog kartona Padalina, ali su brzo neutralizirali brojčani zaostatak u 72. minuti, kada je nakon prekršaja nad Cassanom put svlačionice morao i Lazijev Baronio. Najveću priliku za promjenu rezultata u drugom dijelu propustio je Cassano u 83. minuti pogodivši gredu pa se semafor zaustavio na konačnih 1:1 za raspodjelu bodova na Olimpicu.

U hrvatskom dvoboju između Livorna Darija Kneževića i Budanova Palerma uspješniji su bili gosti sa Sicilije, koji su rezultatom 2:1 uzeli sva tri boda fenjerašu. Dario Knežević nije konkurirao za ovaj dvoboj, dok je Igor Budan svih 90 minuta proveo na klupi Palerma. S nova tri boda momčad sa Sicilije podigla se na šesto mjesto na ljestvici, a Livorno i dalje ostaje posljednji.

Nakon prvog dijela bez golova, nogometaši obje momčadi su se razigrali u nastavku. Prvi su do pogotka došli domaćini, i to u 54. minuti nakon što je Danilevicius iskoristio pomutnju u obrani Palerma i matirao Rubinha za vodstvo Livorna od 1:0. Gostima nije trebalo dugo za uzvratiti, samo dvije minute kasnije Miccoli je svojim pogotkom poravnao rezultat na 1:1, a sva tri boda Sicilijancima donio je Balzaretti pogotkom u 81. minuti za konačnih 2:1 i sva tri boda Palermu.

Neuspjeh je upisao Cagliari Marija Brkljače na gostovanju na Siciliji kod Catanije, gdje su domaćini rezultatom 2:1 ugrabili vrijedna tri boda za bijeg sa samog dna. Gosti sa Sardinije držali su bod u rukama sve do posljednje dvije minute, Catania je povela preko Ricchiutija u 37. minuti da bi Cagliari izjednačio preko Dessene u 44. minuti. Čovjek odluke za ovaj dvoboj bio je Martinez koji je lijepim pogotkom u 88. minuti presudio Cagliariju i postavio rezultat na konačnih 2:1. Mario Brkljača za ovaj susret nije konkurirao za sastav Cagliarija.

Poraz su ostvarili i nogometaši Siene u gostima kod Parme, domaćini su minimalnom pobjedom od 1:0 ugrabili sva tri boda i time se zadržali prilično visoko na ljestvici. Pobjednik je odlučen već u sedmoj minuti susreta kada je Bojinov pronašao put do mreže Siene za konačnih 1:0 i pobjedu domaćina. Naš Mato Jajalo odigrao je cijelo drugo poluvrijeme u dresu Siene, koja se dobro branila čitavih 60 minuta nakon što je već u ranoj fazi utakmice zbog crvenog kartona put svlačionice morao Fini.

Najveće iznenađenje ovog kola priredila je Atalanta u gostima kod Udinesea, momčad iz Bergama upisala je prvu pobjedu u sezoni na Friuliju deklasiravši Udinese s visokih 3:1. Momčad iz Bergama je zahvaljujući odličnom drugom poluvremenu došla do prva tri boda u sezoni koja će joj biti jak vjetar u leđa za nastavak borbe za opstanak. Atalanta je povela već u četvrtoj minuti nakon pogotka Tiribocchija, ali je samo četiri minute kasnije rezultat na 1:1 poravnao Lodi. Gosti su se potpuno razbudili u drugom dijelu i nakon pogodaka Valdesa i De Ascentisa iz 69,. odnosno 73. minute okrunili dominaciju u Udinama i zasluženo slavili pobjedu.

Od ostalih susreta, Bari je iznenadio Chievo u gostima i rezultatom 2:1 pomutio račune raspoloženoj momčadi iz Verone koja se drži na osmom mjestu na ljestvici. Nakon niza kikseva do sva tri boda uspjela je doći i momčad Napolija, koja je kod kuće zahvaljujući pogocima Hamšika i Quagliarelle rezultatom 2:1 svladala Bolognu.